Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 a karta dźwiękowa


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem juz wielu znajomych, przegladalem rozne strony w necie, instalowałem jakies pluginy itp. ale nic nie pomogło, wiec pytam tutaj.

Kupiłem pare dni temu głosniki Creativ T6060, mam kartę Asus K8N4-E Deluxe wraz z zintegrowaną dźwiękówką. Za nic nie udało mi sie zrobić tak, aby grały jednoczesnie wszystkie głosniki (DVD nie mam, wiec nie przetestuje filmow, ale w grach powinno działać).

Czy powinienem dokupić osobną karte dzwiekową, czy pogrzebać cos w systemie (w Panuelu sterowania "dzwieki i urzadzenia audio" ustawilem na system surround 5.1) czy moze jeszcze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czesc :) Tez sie zdziwilem jak zakupiłem swoje pierwsze "poważne" głosniki Creative'a T5900 że grają tylko 3 :(. Jedynym rozwiązaniem jest zakup jakiejs dzwiękówki polecam jakiegos sb live, innego wyjścia nie ma.

 

Według mnie producenci powinni informowac o tym iz bedzie trzeba zaplanowac kolejny wydatek w postaci karty dzwiekowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś w grze 5.1? Które głośniki nie grają? Tył? Centralny?

Masz zainstalowany Realtek Audio Control panel? Oprócz wyboru odpowiedniego trybu (który tak nawiasem mówiąc powinien być zsynchronizowany z ustawieniami w windowsowskim panelu), możesz tam przetestować czy wszystkie głośniki działają.

I sprawdź tak na wszelki wypadek czy wszystko dobrze podłączyłeś, przód – zielony, tył – szary, sub/centrala - zółty (czy tam pomarańczowy).

 

 

btw. Do tego typu pytań jest stosowny dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwieki testowalem na przykladzie D3, tam mozna tylko włączyć Surround.

Zainstalowałem to co zarzucił sikham i teraz juz działa. Na winampie muza chodzi ze wszystkich głosnikow, w gierkach tez dokladnie slychac skad stzrelają, no po prostu bajer. wielkie THX i :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności