Skocz do zawartości

Scena 3D: pokój-dzienny


c4rl0s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemik z uzyskaniem realnego oswietlenia manowicie niewidac u mnie mocnego swiatła takiegop jak daje słonce renderuje v-rayem w scenie sa w oknach plejny v-rayowe opraz target direct imitujący słonce i własnie nie widac róznicy pomózcie moze jakies konkretne ustawaienia swiatła albo rendera moze inne trypy swiatła sam juz niewiem

wiz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzikei panowie za szybki odzew co do tekstur to jeszce próby niewarzne jest to porostu musze uzyskac efekt własnie słonca niestety w wersji vraya która posiadam 1,48cos tam nienma sun ani sky wiec kiszka co do tego musze rozwiazac to w inny spsób mam takie problemy bo przesiadłem sie z mentala i narazie niezabardzo czuje temat

 

run.jpg

 

plany vray w oknach + ies sun primary gi indirect high secondary light cache

antyalising filter catmull-room sampler adaptive QMC color maping exponential

dalej niemam wyraznego miekkiego oswietlenia słonecznego wpadajacego przez okno pomózcie:

 

ps.jak zniwelowac szum toznaczy jakie opcje podrasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... wszystko sie błyszczy jak psu ".." na wielkanoc. Samo wnetrze jest dziwne. Szafka - gablotka na wina? Sofy w tym miejscu nie pasuja. Wygladaja jakby byly z ceramiki lub lakierowanego styropianu. Widok za oknem po prawej stronie skłocony perspektywą z wnetrzem. Co sie dzieje za oknami w pomieszczeniu z blyszczaca podloga? W ogole jak TY te okna zamontowaleś? Jak je otworzyc? Gdzie sa klamki? Gdzie jakies lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mi chodzi tylko oto zeby uzyskac efekt realnej scenki dziennej oswietlenie to nie trafi ani do vipa ani nigdzie porostu che obczuć vraya wiec prosze tylko o pomoc co do oswietlenia i nie oceniajcie scenki bo odpoczatku ona niemiała podlegac ocenie ona sie nieliczy tylko efekt realnego oswietlenia jeszce raz prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na to czy scena będzie realistyczna czy nie wpływa wiele czynników, nie tylko dobre oświetlenie. Ważne są również materiały, modele, ustawienia rendera itd.

Co do oświetlenia: proponuje wstawić w każde okno vraylight plus do tego target direct light daleko nad pomieszczeniem które będzie symulować słońce.

Porównując poprzedni render do ostatniego wykonałeś duży krok do przodu.

BTW. nie vip, tylko wip - work in progress

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja od siebie, bo nie znam sie na wizualizacjach. Materiał szkła na stoliku w sumie ciekawy, tyle, że nie widziałem jeszcze takiego (mało widzialem) ;-P Przywale sie do otoczenia, bo nie gra troche. Przydaloby się może zrobić te bloki w tle nie jako environment, ale poprostu nałożyć na pudełka w pewnej odleglości, bo zdjecia mają to do siebie, że spłaszczają wszystko i przez to nie oddają odległości. Z kanapami cos nie pasuje, są zbyt surowe, ja bym na tym nie usiadl :P Z czego ma być docelowo ten sufit, takiego też nie widzialem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sufit jest pokryty specjalna folia dostepna dla każdego w cenie 400zł za metr kwadratowy kanapy wzietę sa z włoskiego katalogu 2004 chociaz przyznaje ze poracowac musze nad ich materiałem co do szkła stolika jest to zwykłe piaskowane szkło no i poracuje nad blokami za oknem dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewa zza okna jak z bajki, doprawdy, troszkę za mało realistyczne, jeśli chcesz je koniecznie zachować, to znajdź jakąś paczkęz roślinkami w necie. jak dla mnie poducha na kanapie jest trochę zbyt kanciasta. nadal łamie się perspektywa widoku zza okien, ale chyba nie mogę ci nic doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności