Skocz do zawartości

Problem z teksturą płytek..


Gość Koperro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowy tu więc jak się temat powtarza to przepraszam ale nie mogłem znalesc podobnego wątku..

 

Tutaj jest moja płytka ->

 

http://img100.imageshack.us/img100/3161/plyteczkatx2.jpg

 

Chciałem ją nałozyc na podłogę . Tylko jest problem bo jak wrzucam tą teksture to rozrzuca mi ja na całą podłoge a ja chciałem zeby fuga była widoczna, czyli jak podzielic tą podłogę ze jak wrzuce teksture to wrzuci mi np. w 12 kwadratach a nie na 1 duzy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zaznacz poligony ktore "odpowiadaja" za fuge p przypisz im ID, to samo zrob z plytkami a nastepnie zastosuj material Multi/Sub-Object i tam juz sobie przypiszesz material wg ID. A w sumie dlaczego jednego i drugiego nie wymodelujesz oddzielnie? Płaszczyzne na fugi a boxy lub płaszczyzny z bevelem jako płytki? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Photoshopa, to mógłbyś skopiować tą płytkę do czterech plików i każdy troszkę przeedytować, żeby płytka wyglądała nieco inaczej w każdym (byle zachować naturalizm!), albo po prostu zrób zdjęcia czterech takich płytek (będą się od siebie trochę różniły) i wtedy zrób w photoshopie nowy dokument o rozmiarach takich, aby pomieścił dokładnie 4 takie płytki i wklej je tam i poustawiaj równo. Jak wtedy dasz taką "czteropłytkową" teksturkę i zrobisz tak jak wyżej Kome napisał, to uzyskasz troszkę więcej realizmu, bo nie wszystkie płytki będą takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki za pomoc , udało się .. aha mozecie polecic jakies tutoriale badz www gdzie moglbym sie nauczyc robic takie widoki jak w dziale architektura ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności