Skocz do zawartości

Realistyczna scena


danx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nowy na forum.Mam nadzieję , ze za bardzo nie "zaśmiecę" wam tego kącika. Od jakiegoś czasu bawie się w 3Dmax(Vray) ale nadal mam problem z poprawnym oświetleniem i uzyskaniem dużego realizmu renderowanej sceny.

Pewnie wina też materiałów.

Zdjęcie dołączłem w dodatkowych opcjach, ale tam wchodzą bardzo małe pliki. Jak załączyć "cięższe" zdjęcie.

Jeśli z dołączonego renderu jesteście wstanie coś odczytać i ewentualnie mną pokierować w stronę tzw. większego realizmu to będę wdzięczny.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trawa robiona wg krążącego , chyba dośc popularnego touturiala z użyciam modyfikatora displacement.Mapowanie plane.Bez wzglądu na rozmiar, zawsze wychodzą mi jakieś krzaki w postaci uwidocznienia się miejsc połączenia. Gdy dam dyży rozmiar mapy, to trawa do kitu, jak za mały , to wychodzi jak widać.

Nie wiem jak zrobić trawkę wyglądającą dobrze dla przeciątnego widza.

Zabawa z wklejaniem bitmap w photoshopie mi za bardzo się nie widzi.

Caustica nie używałem. Tylko GI. Światło target spot z Vrayshadow (włązcone transparent, area,smoth i skylight. Bump prawie na większo ści materiałów , tylko raz większy raz mniejszy. Podpowiedzcie, ja uzyskać wypukłą dachówkę( oczywiście przy pomocy samej mapy, dachówka 3d nie wchodzi wg, niestety).

No i jeszcze jedna moja bolączka, szyby w oknach. Za cholerę nie mogę uzyskać realistycznego szkła. Nawet , gdy posiłkuję się gotowymi materiałami wychodzi mi to do kitu. Szyby tak jakby nie widać.Brak mi tego charakterystycznego odbicia, jakie powstają w naturze na oknach domów, niby szyba przezroczysta, ale pod pewnym kątem robi się z niej prawie lustro.

I te cienie.Które parametry w vray'u zmienić , by miały naprawdę fajy wygląd

(dla mnie fajny, znaczy przypominający naturę).

Sory za ten wywód, ale musiełem przed kimś się wyżalić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do swiatla konieczie hdri, tylko ono da ci glebie koloru itd, i zaoszczedzisz czas na ustawiania sky light pozatym wyjdzie Ci plasko. Podnies te lampe przy drzwiach bo ludzie sobie glowe o nia rozbija :D pozdr, tylko czy to jest wlasciwe miejsce na ten post? chyba do wipa go trza wrzucic ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności