Skocz do zawartości

Problem z kolorowaniem szkicu.


Thanes

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! To mój pierwszy post na tym forum. Śledzę je od dłuższego czasu i jestem pełen podziwu dla was i waszych dzieł. Lubię rysować, ale do tej pory robiłem to na papierze, teraz chciałbym spróbować swoich sił na kompie. Mam photoshopa i myszkę Rysunek który chciałbym przedstawić to szybki szkic zainspirowany jakimś rysunkiem z internetu. Mimo przejrzenia połowy forum i kilkunastu tutków jestem w tym zielony jak trawa i prosze o dużo dobrych rad. Co do poniższego rysunku prosze o komentarze. Tyle mojej wiedzy w ps że zrobiłem pseudo padanie światła na szkic, ale nie wiem co dalej. Mam problem z krawędziami rysunku, czym go zmiękczyć? Nie wiem także jak dalej się do niego zabrać. Nie jest on zbyt szczegółowy bo chciałem z nim podziałać w ps, niestety zabrakło wiedzy ;) Zacząć od nakładania ciemnych kolorów, czy jasnych, czy szczegułów? oto jest pytanie ;) Trochę się rozgadałem, jak ktoś chciałby zobaczyć jakieś moje prace w rysunku, piszcie a wrzucę. dziękuje za wysłuchanie i pozdrawiam!

 

http : / / img177.imageshack.us/img177/1459/konceptcopyfp7.jpg

dałem spację, ponieważ obrazek jest duży, i nie byłoby najlepiej jak by tutaj się otworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witka :).

 

Niezły start, główna zasada za co nie raz po głowie dostałem to od ogółu do szczegółu, jak masz określoną stronę z której jest jakieś źródło światła to zacznij nakładać duże plamy (hardbrush'ami) a później mniejszymi wchodź w szczegóły. Każdy ma inne metody działania, i wg mnie nie ma jakiegoś "złotego środka" co i jak i kiedy. Jak masz jakieś szkicorki własne zapodawaj :). jedyna prośba tylko taka żeby w jakiejś rozsądnej rozdziałce.

 

Co do tworzenia myszką, cóż są ludzie którzy tak tworzą do dziś z dobrymi efektami, ale na pewno łatwiej robić toza pomocą piórka ;).

 

Jeśli chcesz poszukaj sobie na internecie w google co i jak, robi każde narzędzie w PS i dodatkowo poszukaj sobie tutków, a na pewno zaczniesz łapać w czym rzecz, :). Do zmiękczenia krawędzi soft tool lub smudge, lub jeszcze kilka możliwości .

 

Poszukaj, Poczytaj.

 

Jedno dodatkowo to : nie ograniczaj się do jednej warstwy, bo zawsze jak coś pójdzie nie tak masz obrazek bazowy , używaj ctrl+s (save) :) często, jest to przydatne . . . oraz alt+ctrl+z bodajże bo dokładnie nie pamiętam - cofnięcie ostatnich czynności, uff . . .

 

Pozdrawiam i Miłego Działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za porady. Są dla mnie bardzo cenne. Zanim je przeczytałem, spróbowałem swoich sił sam i zrobiłem kilka elementów. Czapka mi się podoba, naramienniki robiłem jako pierwsze, mimo to w miarę mi się podobają, choć nie wiem co zrobić aby nie było tego przeskoku kolorów widać. A klamra będzie do zmiany ;) Prosze o komentarze. Pozdrawiam!

 

edit: Nie mogę sobie poradzić z tym naramiennikiem od strony światła jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem profesjonalista ale...

 

-jesli ustaliles lewa strone jako strone padania swiatla to prawy naramiennik jest zcieniowany odwrotnie, wyglada to tak jakby byly 2 zrodla swiatla po lewej i prawej,

'przeskok kolorow' - zmniejsz opacity, wiecej roznych odcieni lub pobaw sie opcja blur tez sa ciekawe efekty

 

czapeczka spoko, takze maluj dalej ;)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W zasadzie Einstein wszystko Ci wyłożył....nic dodać.., nic ująć. To mądry człowiek. Choć ja coś sprecyzuję. 1. zapoznaj się z możliwościami PS. masz tam taką opcję zmiękczania. Wyselekcjonowałeś, usunąłęś i został Ci syf. Możesz to zrobić lepiej. ...poszukaj. Jeśli się nie chcesz wracać, to zrób to narzędziem. Masz taką opcję. 2. ...ja jeszcze nie mam odwgi mieszać real z 2D. -nie radzę na początku. Zostaw szlachetność kartki . 3...resztę przeczytasz od kolegów. Pozdrawiam. PS" Ladna kreska ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja. Nie widać tego na Twoim obrazku, ale jeśli nie masz włączonej zakładki z warstwami to szybko to zrób. Stwórz nową warstwę i przesuń ją pod warstwę ze szkicem, a krycie warstwy zeszkicem ustaw na 'mnożenie' i maluj na tej dolnej nowej warstwie. Teraz każdy swój obrazek będziesz mógł kolorować bez ingerencji w szkic. Możesz potem dodać warstwę nad szkicem i go zamalować, itp. Mam nadzieję, że nie pisałem na darmo he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności