Skocz do zawartości

3ds Max - tu działa a tu nie...;)


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Może ja zacznę od przedstawienia sytuacji w jakiej się znalazłem;)

Zostałem poproszony o przeprowadzenie w szkole pewnej prezentacji 3ds maxa:D

 

Komputera swego do szkoly nie bede targał, laptopem o odpowiednich mozliwościach takze nie dysponuje jedyne co mi zostaje to korzystanie ze szkolnego, w sali informatycznej. To oznacza ze jakos bede musiał uruchomic na nim 3ds maxa i swoje wybrane sceny, np z modelami, shaderami. Na wszystko mam błogosławieństwo jednej lekcji tj. 45 minut... i tu własnie jest klopot bo wszyscy uzykownicy kochanego maxa wiedzą jak to jest kiedy włącza sie scene i wyskakuje "file open failed" i czerwona ikonka:/ przy zapisywaniu scen na plytach, ponownych instalacjach maxa na innym komputerze pawdopodobieństwo ze spotkam się z owym bledem wynosi całkiem duzo %. w wyniku tych przypuszczen wolalbym zeby w inny sposob otworzyc pliki i maxa na szkolnym komputerze... tylko jak? jak mogę przenieść swje pliki do innego komputera szybko i bez problemów? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hm, kiedyś miałem podobny problem, znalazłem niby obejscie, otwierasz pustą scene, i dajesz Merge z tą która się nie chce otworzyć. W moim przypadku działało całkiem niezle, ale raczej traktuj to jako ostatnią deske ratunku.

 

A nie możesz dogadać się ze szkołą żeby ci dali dostęp do kompa wcześniej żeby wszystko wypróbować przed zajęciami ?

 

PS. właśnie mi się przypomniało, wyczytałem te triko w Max 6 killer tips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej otworzyc pusta scene, wyswietlanie obiektow dac na wszelki wypadek BOX i wstawiac do sceny obiekty poprzez MERGE... :) Chyba najlepszy sposob zeby uniknac klopotow... Wyswietlanie dlatego BOX poniewaz zalezy jaka scenka... Komputery szkolne sa rozne... ;P No chyba ze macie full wypas pracownie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maxie w menu file masz tam gdzies opcje archive project (czy jakos tak) - mozna wtedy zapisac projekt wraz z powiaznymi z nim mapkami do pliku zip. Czesto stosuje ta funkcje do przenoszenia projektow z jednego kompa na inny i jak do tej pory nie mialem z tym problemow. Moze i u Ciebie zadziala.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta opcja z archiwe jest bardzo dobra, stosowalem ja jak zdawalem projekty do firmy, fajna sprawa zgrywa cale drzewo katalogow z teksturkami i innymi duperelami, ponoc nawet ci plugi skopiuje ktore masz w kompie, ale tego niesprawdzalem, to bardzo dobry patent. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności