Skocz do zawartości

szukam karty graficznej na agp


sanki

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam sie do kupna karty graficznej. Moj komp jest stary wiec w gre wchodzi tylko agp.

Obecnie ciagne na jakims geforcie fx i nie jestem zadowolony bo mialem z nim problemy od poczatku.

 

myslalem o radeonie x1650 z 512 ramu. Nawet znalazlem modelik hisa ale cos nigdzie go nie maja dostepnego.

 

Jezeli ktos moglby doradzic jakas naprawde niezla karte w cenie 400-600 złotych bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisz coś więcej o swoim sprzęcie, bo jeśli rzeczywiście jest stary, to może się po prostu nie opylać ładowanie w niego zbyt mocnej karty. Napisz też do czego jej potrzebujesz. Tego Radzia co napisałeś bym nie brał bo ma pamięci tylko DDR2, a prawdziwy X1650Pro powinien mieć DDR3. Znacznie szybszy będzie Sapphire X1650Pro na AGP z 256 MB DDR3, jest w dodatku tańszy, a 512 MB i tak nie potrzebujesz. Już zamiast tego HIS’a wolałbym jakiegoś pasywnego 7600GS albo tańszego 6600GT z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

athlon xp 2600+

1,5 GB RAM ddr2 taktowania nie pomne

karta graficzna obecnie geforce fx 5600.

 

Komp generalnie daje rade, chodzi jedynie o to ze grafika zaczela sie sypac i potrafi mi zwiesic calego kompa, wiec chce ja wymienic, a przy okazji strzelic sobie cos co bedzie potrafilo uciągnąć gęste siatki w viewportach i przyspieszyc podglądy w programach do edycji video.

 

Calosci wymienic raczej nie sposob bo dotacji nie dostane (w dużej mierze nie mam niezaleznosci finansowej)

 

KLICEK: No pewnie że najmocniejszą, tylko żeby cenowo mnie nie wgniotlo w ziemie (patrz zdanie wyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDR2 to na pewno nie masz ;)

 

Osobiście wziąłbym chyba jednak pasywnego Gigabyte GF7600GS za ok. 470zł. Nowych GF6600GT już praktycznie nie ma, a używane na allegro wydają się dość drogie jak na używane (no i zawsze to jednak w sklepie to nie to samo co na allegro). Radeon x1650Pro którego podałem wcześniej, jest w prawdzie szybszy, ale i o 100 droższy. A już chyba nie ma sensu zbyt dużo kasy ładować w AGP. A poza tym te Radeony są dość „nierówne” w swej wydajności, dlatego chyba bezpieczniej kupić GF7600GS.

 

Przesiadkę na PCI-E też możesz rozważyć. Używane Athlony XP całkiem nieźle stoją. Spokojnie wystarczy na jakiegoś Semprona, a i do Athlona 64 3000+ niewiele by trzeba dokładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Chcialem sie dowiedziec co sadzicie o karcie GeForce 7300GT Gigabyte 256MB

chcialem jej uzywac do modelowania w maxie, obecnie mam fx5200 i jest straszna i chcialbym ja zmienic na jakas inna w okolicach cenowych 350 zl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zacytować RA :)

 

W max'ie 8 - 12mln poly i tnie

W max'ie 9 - 44mln poly i tnie

GeForce 7300GT od Galaxy. :)

Testowałem na powielonych boxach z turbosmoothem ustawionym na 5. Pewnie nie do końca miarodajne, ale jakiś ogląd na sytuację daje. :)

myśle że całkiem nieźle wypada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności