Skocz do zawartości

Scena 3D: Pierwszy interior


Orangegraphics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. pierwsza wizka w życiu. Ma to być pokój relaksacyjny do słuchania muzyki

 

Ostatnio dośćdużo siedziałem w helpie i tutkach odnośnie v-ray'a i doszedłem do wniosku że chciałbym zrobić scene czerpiącą garściami z dobrodziejstw i bajerów wersji 1.5 RC2 więc tak: vrayphysicalcamera, oświetlenie tylko i wyłącznie vraysun i vraysky

 

sunpoprawne1gd8.jpg

 

Tutaj pytanie w związku z nastepnym renderkiem: jak zniwelować ciemne obszary nie dodając jakichś doświetlających vraylight'ów? na forum widziałem że ludzie oświetlają tylko sun-em. jedyny pomysł na jaki wpadłem to darkmultipler do góry do 2,0 a nawet 2,5? dobrze kombinuje? okno mam wykluczone w światłach.

sunag1.jpg

Oraz pytanko skąd się wziął ten prostokąt światła obok kolumny prawej?? okno jest prostokątne:D

 

Dalej: tutaj sama kolumna abyście mogli dowoli jechać po modelu:

koluma2fo1.jpg

 

Oczywiście to jest wczesny progress. znaczy 2 dni roboty wieczorami. mam nadzieje jeszcze poprawic światło ale wydaje mi sieże aż tak źle to na pierwsyz raz nie jest i dorobić kilka dupsów...

 

wgniećcie mnei w ziemie... oczekuje ostrej krytyki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Xiz0r zapoznaj się z całym regulaminem i popraw temat wątku - w przeciwnym wypadku wątek zostanie usunięty.

 

światło pada na kolumne po prawej - tą blizej okna i tworzy się cien - dlatego tak to wygląda - ukryj tą kolumne i daj render - zobaczysz że to nie drugi prostokąt tylko ten sam od okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak se tam chcesz...;] Faktycznie mozna jeszcze zmniejszyc ISO i zwiekszyc czas migawki, ale idzie ku przepaleniu przewaznie.... (Przynajmniej u mnie;))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do pokoju, otwierasz drzwi i... (wybierz sam zakończenie)

1 ...drzwi przewracają głośnik, któwy sie psuje - 500 zł w plecy.

2 ...wpadasz na głośnik, który sie przewraca na twoją nogę - 500 zł w plecy za głośnik i piękny gips. ale to tylko kwestia ciągów komunikacyjnych. modele twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie mebli jest zupełnie przypadkowe ponieważ wiele detali i modeli dopiero dojdzie;). Wszystkie modele w 101% moje. nie mam kasy na żadne evermotiony;)Proporce nioe mogą leżeć, wszystko jest raczej mierzone. tylko może się tak wydawać bo pokój jest taki jak w moim mieszkaniu(stara kamienica) czyli 3,5 m:D. nie 500zł ale 25000:D głośniki są z wyższej troszeczkę półki i troszkę d*pne:D na razie chodzi mi tylko i wyłącznie o oświetlenie i GI ale już chyba jest w miare oko więc walczę z detalami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest;) obniżamy draństwo:D:D:D tylko widzicie, to jest moje zboczenie. odtwarzacz mp3 mam iaudio:D słuchawki douszne creatyive;y EP-630.. , tylko na KEFY nigdy nie dozbieram kasy, ale co tam, pomażyć chociaż w 3d wolno:Dale to są KEF-y, mażenie, legenda domowego nagłośnienia, nie studyjnego, ale domowego... creatice'y i inne to jest nic w porównaniu do REFERENCE'ów KEF-a... to trzeba usłyszeć ;) zaprasza msobie popatrzeć na www.KEF.com.pl

a dowód że to moje dmodele to biała membrana najwyższego głośnika w kolumnie;) oryginalnie jest czarna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w związku że nikt mi nie chciał pomóc doszwedłem do tego sam;) Wydaje mi się że oświetlenie jest już gut, no może ciut zmniejsze sizemultipler suna.

 

asdadoverrc1.jpg

Teraz pytanie? skąd się bierze ten szum na szafce i ścianie lewej? koło okien? to hcyba GI nie jest bo dałem na próbe higb IRR i 1300 subdivsów w LC. materiały raczej też są ok bo próbowałem podnieść w rQMC global subdivs multipler do 2,5 ;/ też nie to... to jest chyab coś w świetle... ale podniesienie shadow subdivs w sun-ie na 22 tez nic nie daje;/ już mi sieskończyły pomysły jak ten szum poprawić...

 

obniżyłem sufit, poprawiłem okna, zrobiłem szafke i nowe modele. jeszcze czekają na materiały. coś zmieniłem w materiale

fotelu ale jeszcze nie jest idealnie. zmienei go.

 

Od razu uprzedzam. widzę błąd na franudze u góry:d poprawie:D co się dzieje na parapecie?

 

sory za tyle pytań ale chce się uzyć robić wszystko jak najlepiej

 

acha, wiem że post pod postem ale wtedy w nowych postach na głównej będzie a w wątku i tak wogóle ruchu nie mam;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności