Skocz do zawartości

Scena 3D: dungeons


ZiBi_PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wygląda o niebo lepiej ale nie strzela sie tak z łuku :| :) trzyma ten łuk jak kałacha a łuki przystawiało sie bardziej do oczu i CHYBA za słabo naciąga cięciwe - te 2 rzeczy nie nadają dynamiki a wręcz ją kradną ;)

 

Jest jeszcze jedna zrecz... albo ten szkielet jest Legolasem i strzela 3ma strzałami na sekunde albo masz błeda :p Znaczy się gośc ma strzałe w oku a szkielet stoi ze strzałą w łapach... Zrób go w takim razie może z podniesionym lekko łukiem (po strzale z luku sie go podnosi) i oczywiśćie bez strzały? To tylko moja propozycja - pozdrawiam i życze powodzenai dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzil - sluszna uwaga :) Co do tej "dynamiki" - to jest szkielet i on ma niebyc dynamiczny - ma byc sztuczny wrecz :) ale postaram sie to jeszcze poprawic.

 

Pytanko co do konceptu - moze ma ktos jakies uwagi ? Akcje umiejscowie w

a)jaskini

b)lochach

c)nie mam pojecia :P

 

 

tak sie bawilem texturka panerza i takie cos wymodzilem :) i zastanawiam sie czy isc dalej tym torem czy moze zaczac calkowicie od innej strony texturke ?

Mi osobiscie sie podoba - jedynie przydalo by sie dopracowac te "szramy"

 

zbroja1ct5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że jestm konserwatystą [dziś to się nistety źle kojaży] i maniakiem D&D to opowiem się za lochami.

 

Koncept bym zmienił. W tym co pokazałeś pomijana jest postać rycerza. Ja bym to pokazał trochę zza pleców trupka, tak by rycerz był widoczny w całej okazałości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego trupola na jakims mrocznym miejscu umescil tak jakby skraw polany noca i tyle pelono dziwnie czerwono sie swiecących oczu z lasu,przelatujące wysoko nietoperze,napewno bym wysoką trawe tez zrobil, no i w scenie takiego pacholka do ktorego trupol strzal z luku oddaje, iten pachoł miałby jeszcze pochodnie pierwsza strzala ktora go ugodzila powalila go a pochodnia zaczela by pikowac w powietrzu:)

 

Nom to chyba tyle pewnie duzo mam bledow frazowych mniejsza z tym wkoncu sie polskiego nie ucze tylko Angielskiego bo mieszkam w Londynie;]

 

Pozdro Zibi i bierz sie ostro za pracę wybier lochy albo tą mroczną polankę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAAH W PROMOCJI!!! Zabijają mnie czasem Twoje posty :P:P:P:P To fantasy, bajka jakby, zostaw taki sztylet ;)

Ale fakt - łuk sie wygina. Co do tekstury to ja bym nie robił tak szram tylko BUMPem np. a LOGO zrobił też teksturą a nie wycinał...

 

Co do miejsca to Polana by była najlepsza ale... grałes w gothic'a? Tam było miejsce że szkielety wystepowały na kawałku polany ale przy jakby kamiennym kręgu... może wiec w te stronę? I taka myśli mi sie nasunęła... a może ki9lka szkieletów i kilku rycerzy? >:)

 

ACHAAA i to wycięcie na zbroji nie jest czasem logiem ORKÓW z Dawn Of War? >:) Nie kojarzy mi sie ze szkieletami na pewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothika gralem ale daaaawno i bardzo malo. Szramy i logo to displacement. To "logo" znalazlem szukajac ladnej "dloni Sarumana" z Wladcy - a ze to sie nawinelo to sprobowalem :) Mysle czy nie dodac jeszcze jednego szklieleta ktory biegnie z mieczem i tarcza - dzis pokombinuje.

Nie mam jednak zbyt wiele czasu, 14 listopada ide do woja i chcialbym skonczyc prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhaha do woja idzie ja tam nie musze:P bo z kraju ucieklem heeh

 

A co do tej polany to ten krag pasuje tylko go tak gdzies w rogu najlepiej bedzie umiescic, wokol tego kregu zrob jakis nekromantow czy kultystow to bedzie niezle wygladac. a w gothica gralem tylko w 1 czesc calkiem mi sie podobal ale nie mam czasu by grac w crpg gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam :)

A wiec narazie sterylnie prosto i bez balaganu - ale spokojnie - narazie to tylko sciany :) Taki klimacik mi sie zrodzil w glowie - teraz zajmne sie tym pomieszczeniem odpowiednio - lancuchy, jakies smieci, skrzynie itp :) prawdopodobne ze w kanale znajdzie sie jakas lodka. Bardzo mozliwe ze z mojego konceptu wyjdzie nici i powstanie nowa scenka

 

lpchygd8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

w Morrowindzie i w oblivionie sa podobne kanaly... Jak uda sie Ci stworzyc podobny klimat, to bedzie extra.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzil - dla mnie lochow nigdy dosc :) Nigdy ich nie robilem i zawsze musi byc ten pierwszy raz. Jesli zrobie kiedys kolejna scenke fantasy to na pewno bedzie w takich klimatach jakie lubisz :)

 

A co do kolejnego updata - Postanowilem nie ruszac jeszcze tych scian zabardzo (dodalem jedynie wieszkego bumpa i displecemnt. Podloga jest do wymiany - luki dostana nowa texture - krawedzie scian chce powytargac aby nie byly takie proste :P Pobawilem sie oswietleniem i nawet podoba mi sie tak jak jest tylko

- JAK ZROBIC LADNY OGIEN ? Bo ja albo nie umiem albo ten maxowy jest do kitu :} (max8) moze ktos cos doradzic ?

 

os. chcialem dodac ze sufit jest ok - ma ladnego bumpa i dis jednak jakos sie plaski przy tym swiele wydaje :) - a po prawej w kanale dodam takie ciemno niebieskie/fioletowe swiatlo delikatne :)

 

lochygi500fb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no LEKKO za jasno... A płomień zrób JPGiem jakimś! W quak'u znalazłem kiedyś jpgów kilka z któych animowałem plomień. Mapy ścian ladniejsze ale łączenie ściany i sufitu/podłogi jakoś za proste... nie zapomnij i jakimś bajzlu w stylu deski czy kamienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie klatki nie muszą być duże chyba;p ale mi tez sie ne podobają... jedna max 2 by starczyły bo sie robi bajzelek ;) Mam prośbe, mozesz mi pokazać DISPLACE'a ścian? Bo mam problem z robieniem fajnych DIS'ów i bym chciał podpatrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec dopadlo mnie jednak :( - totalny brak weny i pomyslu jak zapenilnic scene :( Moze ktos mi podsunie jakies pomysly ?

 

Tak z nudow porobilem swieczki - mysle czy moze nie zrobic jakis oltarz na srodku bo pusto tu bedzie jak cholera :(

 

Druga sprawa - Render Bez Gi wyglada jakos ciekawiej - jak wlacze GI to mimo malych wartosci (200) to jasno w tej scenie jak w dzien :(

Mental Ray jakos ciezko to robi...ale przy nim zostane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

porozrzucaj ajkies kosci, czaszki. Moze jakas rozawlona beczka... Wszystko moze byc... Ołtarz jak dla mnie to juz przeginka. :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ołatarzyków! niech forma nie pzrerasta treści... jak kolega napsiał, i ja już kiedyś wcześniej, smieci, beczki itp...

 

Dodaj kratke ściekową, jakieś rury może? przewrócone szafy czy łódke... nie wiem! MYŚL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec zeby nie bylo ze spie - to podlubalem tam troszeczke, A wiec tak:

1nh0.jpg

delikatnie pobawilem sie renderkiem z nudow w ps :)

 

- Ujecie zostanie chyba takie albo ulegnie NIEZNACZNEJ zmianie - pozyjemy zobaczymy.

- Model klatki jak mi starczy checi i nie zapomne - do poprawy

- ogien - postaram sie cos wymyslic. a jak nie to recznie go jakos poprawie

- w sumie to poprawek jescze sporo mnie czeka. Ale powoli do przodu. mam jeszcze tylko 10 dni :(

Teraz biore sie za cienie bo wygladaja koszmarnie ;)

I tu takie pytanko - za cholere nie moge zrobic Soft Sadow :( Ustawilem w renderze zeby byly. daje dla omni Area Shadow i niebardzo wiem co poustawiac alby wyszly ladne miekkie...moze ktos cos podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz zwykłego maxowego rendera to kiedy dla omnie dajesz typ "Area Shadow" to pojawia sie zakładka z taką wlasnie nazwą. tam masz opcje "Shadow Integrity" i "Shadow Quality". Tymi opcjami sie baw - a dokładniej je zwiększaj, ja to robie troszke intuicyjnie aż mi wyjdzie coś co chce. Te opcje niżej mogą Ci pomóc też ;) Ja tak uzyskiwalem miękke cienie... pozdrawiam!

 

P.S. Prosze zerknijcie na ten link

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=32262

 

bo potrzebuje pomocy a mało osób mi odpisuje tam :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności