Skocz do zawartości

OBIEKT 3D: dlugopis


netu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie. wszystko robilem bez niczego. v-ray\'a wlasnie mi kumpel sciaga. do szklanki i do kubka uzywam raytreced(nie wiem jak sie pisze ale wiesz o co chodzi) materialu z falloffem.

 

 

mam jeszcze jeden render ale sie chyba duzo od poprzednie go nie rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi kumpel sciagnie v-raya to sprobuje cos zrobic z tym odbiciem(bo mi tez sie nie podoba) a zwyczajnym renderem to duzo nie zdzialam (troche brak mi wprawy a poza tym zeby sprawdzic czy mi dobrze wyszlo to musze renderowac ciagle obrazek i wkurza mnie ze to sie tak dlugo robi). wiec czekam na v-raya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje ustawić dla szkła pełną przezroczystość, a fallof ustawić na fresnel. Zobacz jaki biędzie efekt. Jak chcesz się bawić scanlinem to dodaj jeszcze jedno źródło światła w opcajch ilumination ustaw tylko szkło i zmień cień na biały. Troszkę pokombinuj i uzyskasz bardzo ładny (no może przesadzam) caustic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sprobuje sie tymi opcjami falloffa i przezroczystosci pobawic. chwilowo mam przesrane w budzie ( na szczescie juz sie konczy) i dopiero niedlugo bede mogl cos wyrenderowac. postaram sie jak najszybcie. moze za jakies kilkadziesiat godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te cienie nie przeszkadzaja? (ten od dlugopisu [slabo go widac ale nie wiem czy w ogole jest potrzebny])

 

a moze te odbicia w podlozu moze jakos zrobic zeby stopniowo zanikaly a nie ze cale obiekty odbija (a tak w ogole to jak to zrobic?)

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności