Skocz do zawartości

Finished 2d: "dziadek dziwak"


remanent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do zrobienia animację na dyplom, może umieszczę ją w WIP w dziale animacji, ale tymczasem robię do niej projekty i potrzebna mi opinia ludzi od 2d.

 

W wielkim skrócie jest to bajka o dziadku nonkonformiście który upodobał sobie malować swój domek na zielono co stało się powodem jego wyalienowania i niezrozumienia ze strony otaczajacego go środowiska.

 

Robię teraz projekty domu i nie wiem na razie w jakim okresie czasu umiejscowić akcję. Łazi mi po głowie jakaś wiocha sprzed 100 lat ale znajoma radzi mi zrobić coś bardziej na czasie.

 

Bardzo mile widziane wasze opinie, tymczasem dwa pierwsze rysuneczki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o i teraz masz punkt wyjściowy do dalszegp działania ;) . . .

 

. . . podobnie możesz wykreować podwórko - przewalony sosnowy płoteczek, jakaś balia łapiąca wodę ze źle zmontowanej rynny itp . . .

 

Pozdrawiam

 

MCMiriam - dzięki za wskazówki, masz fajne pomysły. Pracuję nad podwórkiem bo ono będzie najważniejsze (zaraz po nim znajdzie się miasteczko).

 

Tymczasem podrzucę jedną z wersji dziadka. Wygląda trochę jak kolejarz na emeryturze ale to się jeszcze zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... thx ;) dyzio marzyciel ze mnie - a nawiązując do Twego tematu z tego co pamiętam (lecz mogę się mylić) była kiedyś komedia z Luisem De Funes "Kapuśniak" o dwujce emerytów, polecam - obejrzeć będziesz miał całą scenę.

 

Pozdrawiam

 

TAK TAK TAK! to moja ulubiona, nie pamiętam ile razy to oglądałem. Stare ramole też miały problem z mieszkańcami. Chyba jeszcze raz obejzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy dziad był jak do tej pory moim zdaniem najfajniejszy... ale poszukaj dobrze stylizacji bo to w końcu ma być główny bohater... ;)

 

Trochę mam z tym problem, bo nie wiem w jakim czasie umiejscowić całą akcję. Dopóki nie znajdę na to odpowiedzi, to projekty dziadków będą się od siebie różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodobała mi sie koncepcja dziadka w okularach nie wiem tylko czy wyciągając z niej sedno nie dojdziesz do tego dziadka co gra w szachy z geris game :) fajne szkice i wogole to bardzo jestem ciekaw animacji, bo

zajmuje sie w pracy animowaniem tylko w zasadzie sie na tym tak za bardzo nie znam. Zazwyczaj rysuje wszystkie klatki po kolei, kupe czasu mi to zajmuje i i tak nie jest tak płynnie jakbym chciał.

Licze na szczegoly i tajniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj - no właśnie trudna sprawa z tymi geniuszami, mam ten film w swoim archiwum i staram się żeby nie poszło w tym kierunku choć przyznam się nie jest łatwo bo postac jest świetna.

 

Staram się uniknąć zbytniej stylizacji żeby nie zrobić bajki dla dzieci. Tylko trochę je (postacie) uproszcze żeby bylo łatwiej animować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów wrzucam parę konceptów zeby nie było nudno, tymrazem kilka przykładowych kadrów do storyboardu.

trudno wam pewnie oceniać nie znając treści opowiadanka więc jak ktoś będzie chciał, to zamieszczę.

 

co do dziadka to w dalszym ciągu niezatwierdzony chociaz ciągle rysuję. przy okazji dziękuję wszystkim za zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności