Skocz do zawartości

Problem z monitorem?


Eth

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby niezbyt udany zakup?

Niedawno był tu mój wątek z pytaniem odnośnie monitora. Kupiłem tego EIZO T765 i mam z nim problem. W zasadzie nawet dwa.

1. Za mocno zachodzi mi wszystko czerwienią. Wygrzebałem [zupełnie przypadkiem] jakiś gif pomagający w kalibracji. Użyte były różne jasności szarego. Zupełnie szarego, aż w photoshopie sprawdzałem. U mnie to nie jest szary. Co prawda to skorygowałem, ale z kolei mam wrażenie, iż biały zachodzi mi trochę zielenią i poza tym mam na jednym rysunku skały. Na starym monitorze miały kolor bladej żółci, teraz mam pomarańcz :|

2. Jeżeli coś białego albo po prostu bardzo jasnego [np napisy pod ikonkami na pulpicie] znajdzie się na czymś ciemnym to po prawej od tego białego robi mi się jeszcze ciemniejszy pasek długości około pół centymetra. Ikonki mam przy brzegu ekranu więc gdyby tylko tam to się robiło to nie robiłbym z tego problemu.. ale na środku też tak mam.

Czy z tym da się coś zrobić i ew co czy może po prostu wcisnęli mi złom? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli masz dostep do aparatu to zrób cyfrakiem fote jak to wygląda. Te kolory to jeszcze mozna jakoś we właściwościach by chyba ustawić ale co do tych przykładowych ikonek to juz nie mam pojęcia.

Imo fota by pomogła, ale mozliwe że niestety wcisnęli Ci złoma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni:

http://www.lublin.mm.pl/~shadow4/5906.jpg

http://www.lublin.mm.pl/~shadow4/5907.jpg

normalnie na monitorze efekt trochę wyraźniejszy, po prostu nie mogę go złapać [: ale tak to mniej więcej wygląda

 

Master:

i kupić LCD? ;) też chciałbym wiedzieć ile ma przepracowanych godzin :P da się to sprawdzić gdzieś? [poza tym to trochę dziwne, żeby monitor, który 4 lata temu kosztował ponad 3000zł miał tak "słaby" kineskop, mój stary flatron 775ft dłużej trzymał dobrą jakość obrazu a używałem go dość intensywnie].

Właśnie wszedłem w ten fine contrast i jak mi się ustawia movie mode to ten efekt opisany w punkcie 2 staje się jeszcze bardziej widoczny :|

..o. ustawiłem signal filter 2 na 0% [było 100% :P] i jest ZNACZNIE lepiej [tak że widać dopiero na drugi rzut oka ;) i w movie mode] tylko jakoś tak ostrość się zmieniła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z sony na trinitronie po kilku latach bezawaryjnej pracy - mi skutecznie pomogła opcja "restore image" w osd monitora. U mnie da się to uruchomićpo jakichś 2 godzinach pracy, monitor musi być rozgrzany, zaraz po włączeniu jest tam napis "image restore avaiable after warm up.." Nie wiem czy ten Eizo ma coś takiego ale powinien mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eth: po pierwsze wyostrz ten monitor do granic możliwości. Siedząc przodem do monitora znajdziesz po jego lewej stronie (tam gdzie są wyloty wentylacyjne) 2 otwory opisane FOCUS 1 i FOCUS 2. Kręć najpierw jedną a potem drugą śrubką aż uzyskasz zadawalający obraz. Potem koniecznie wyreguluj Moire oraz konwergencję! O razu widać, że Ci niebieska poświata bije od kursora!! Temperatura kolorów jest taka jak trzeba? Czy może masz przzestawioną na 5000k? Daj 9300 albo i więcej (chyba do 10000K powinien ciągnąć ten EIZO). Do kalibrowania użyj jakiegoś programu typu http://www.passmark.com/products/monitortest.htm.

W razie dalszych problemów, pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scyguo: dlatego mam zamiar to sprawdzić :)

Remedy:

http://www.lublin.mm.pl/~shadow4/5915.jpg tu miały być te śrubki?

Temperaturę mam "przerabianą" z 10000K :P trochę zmniejszałem czerwień. A poza tym miałem złe ustawienie balansu bieli w cyfrówce i dlatego kursor się niebieskawy zrobił :) Użyłem tego monitortesta i w większości testów jest ok tylko właśnie czerwień jest zbyt intensywna i gamma na zielonym jest inna niż na czerwonym i niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master: tak, wiem o tym :) i bawiąc się ustawieniami ręcznymi w monitorze i w karcie udało mi się uzyskać dobre barwy :) tylko musiałem mocno kontrast zmniejszyć bo aż kłuło w oczy :P a żadnego "information" nie mam u siebie w menu monitora. mam "others", ale tam też tego nie ma..

 

Remedy: problem polega na tym, że tych śrubek tam nie ma.. a jak sobie poradziłeś z tą czerwienią? wymieniłeś kartę czy po prostu zmieniłeś ustawienia w sterownikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma??????!!!!! Są napewno, głęboko. Potrzebny jest bardzo cieniutki śrubokręt.

Co do kolorów to zwyczajnie w zakładce ustawień kolorów, w sterowniku karty, troszeńkę zdjąłem czerwonego. Potem jeszcze odpaliłem program do kalibracji monitora gdzie też dobrałem odpowiednią czerwień i gitara. Karta to GeForce 3 ti200 od Prolinka (więc jakoś obrazu nie poraża).

Poszukaj może programu 3Deep, pamiętam kiedyś, że dostałem do z kartą ASUSa. Dzięki temu programowi można było tak ślicznie skalibrować kolory, że aż sok kapał z moniotra. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remedy: a, to nie wiedziałem, że trzeba cienki :P [ciekawe gdzie taki znajdę..]. rozumiem, że na te śrubki można trafić bez większego problemu? :)

a tego programu oczywiście poszukam, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności