Skocz do zawartości

Licencje Windowsa XP


Predator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, posiadam winshita czyt. Windows XP PRofesional SP2B OEM, z ta nowa licencja (sprzedawany bez dodatkowego sprzetu), Windowsa oczywiscie zarejestrowalem :).

Pytanok moje teraz brzmina stepujaco czy jesli juz dokonalem rejestracji (wraz z rejestracja przekazywane sa dane o konfiguracji jak rozumiem?) to czy jak zmienie plyte glowna tojuz licencja nie bedzie wazna niebede mogl dokonywac aktualizacji?

Teraz tak jesli licencja jest nie wazna to czy nie jest to absurd? przypuscmy ze plyta mi sie jara dostaje nowa i co moge sobie windowsa wsadzic w P_u_p_e? za przeproszeniem ?:). Czy ktos cos moze na ten temacik wie?

Na stornie mikrooszitu znalazlem info ze jakbym chcial sprzedac windowsa z licencja to tylko ze sprzetem na ktorym pierwotnie zostal zainstalowany

 

Prosze o naprostowanie moich wiadomosci :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To nie tak. Po pierwsze (co zresztą jest w licencji napisane), po zmianie płyty musisz aktywować system ponownie poprzez telefon. Po drugie prawo licencyjne nie może być w konflikcie z prawem obowiązującym w danym kraju, w przeciwnym wypadku dany zapis w licencji uznaje się na terenie tegoż kraju za nie ważny. Jak Ci wiadomo u nas istnieje prawo odsprzedaży każdego zakupionego towaru a zatem i Windows w wersji OEM. Wszystko legalnie, mimo że Microsoft będzie upierał się przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności