Skocz do zawartości

Jak zrobić render farem?


powelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem po forum odpowiedzi na to pytanie, jednak jako takiej, konkretnej nie znalazłem:( Do dyspozycji mam ok 20 kompów z prockami od 1,6GHz - 3,2GHz z średnio 512 ramu połaczonych w sieć. Oprogramowanie max i viz (jest to pracownia komputerowa na uczelni). Chcieli byśmy ze znajomymi stworzyć z tego taką faremke, jednak zabardzo nie wiem w jaki sposób to zrobić. Czy jest to do tego potrzebne jakieś dodatkowe oprogramowanie, czy jest to może jakiś modulik w maxie? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mental chyba ma distributed render , tak samo final render , stawiasz serwer dolaczonym programikiem do max (w przypadku final rendera) i wlaczasz reszte kompow (musza miec zainstalowanego maxa + 2 pliki od finala najlepiej gdyby byl to caly render) i laczysz dzieki temu masz mozliwosc renderowania jednej klatki w 20 kompow = 20 bucketow.

 

Ja bym to zrobil tak ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe używając mentala, nie dam se łba uciąć, ale może i scanline'a, powinno być przynajmniej o tym pierwszm w helpie maxa. A pozatym wala się w sieci pełno programów do obsługi farm renderujących obsługujących różne renderery, i wpinanych w różne pakiety graficzne, wystarczy zapytać googla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, fakt, teraz dopiero wygrzebałem z pomocy do maxa jak to zrobić. Wystarczyło wpisac network rendering i jest:) Niestety bede walczyć o mentala głównie bo mamy licencje tylko na vizy 2007 i maxy:) I wyczytałem że idzie:) Jeszcze staramy się o nowsze maxy, ale nie wiem co z tego wyjdzie. Sory, że zaśmiecam takimi pytaniami, ale może komuś przyda sie to info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcę zakładać nowego wątku i moje pytanie brzmi raczej gdzie a nie jak.

 

Wszystkie wątki które przeczytałem odnaszął sie do tego samego prawie, czyli spięcia komputerów w jednym pomieszczeniu, w jedna sieć (domowa-LAN) a ja potrzebuję czegos innego.

Chodzi o to że widziałem na tym forum poradnik jak utworzyć sieć komuterową na dużą odległość (WAN) i użycia jej do przyśpieszenia renderu. Ztego co pamiętam chyba kilka lat temu była grupa ludzi na tym forum która wspulnie stworzyła tą sieć, ale po jakimś czasie projekt umarł z braku zaineresowania.

 

Mam prośbę o podanie linka do tego wątku jeśli ktoś pamięta gdzie to było, bo szukam, szukam i nic, a zależy mi bardzo na tym.

Edytowane przez lsebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności