Skocz do zawartości

Problemy z nałożeniem tekstury podłogi.


wojtekj5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Chce zrobić pokój i gdy nakładam materiał na podłogę to materiał jest zbyt duży tzn. jak mam płytki to w pokoju jest tylko ich kilka ale za to bardzo dużych. I jeszcze miałbym prośbę o jakieś tekstury np. parkietu. Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć :( . A dopiero zaczynam tworzyć w 3ds max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość spokojny

wojtekj5 radzę Ci obejrzeć trochę Video tutoriali, a następnie własna pracą i upartością uda Ci sie rozgryść potrzebne Ci opcje :) W necie jest ku temu wystarczająca ilośc pomocy :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczajaj sie ze na tym forum nikt ci nie pomoze ja tez niedawno nie wiedzialem jak tego uzwyac, i tez mi pisali znajdz se w gogle, przeczytaj cos tam... ble ble... A używa sie tego w ten sposob, ze wybierasz sobie plane ten na ktorym ma byc podloga, wlaczasz sobie amterial editor, ladujesz teksture, DIIFFUSE pozniej bitmap, pozniej dodajesz modyfikator do tego plane'a UVW map i tam wybierasz sobie planar, moze zwiekszyc tam wielkosc tych plytek albo zmniejszyc jest cos takiego jak tilling

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

pikSar, Repciu ma rację, większość urzytkowników nawet palcem nie rusza aby pomóc co najwyżej wyśmiewa tego typu pytania. Pamietam swoje poczatki w 3D i tylko 2 urzytkowników udzieliło mi wsparcia (m.in. Leru). Krótko pisząc, najlwpiej liczyc na siebie. Swoją droga mogłaby powstać grupa zajmujaca sie poczatkujacymi w 3d. Ale to nie miejsce (wątek) na rozważanie tegoi typu spraw.

wojtekj5 życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o poczatkujacych z pytaniami na poziomie (niskim, bo niskim, ale poziomie), to zawsze ktos pomaga, sam ni euzywam maxa zbyt dlugo. Problem tylko w tym, ze jest mnostwo takich jak Wy, ktorzy ledwo zassaja pirata z emula, tudziez od kumpla i chca wymiatac nie dajac od siebie ani krzty zainteresowania. W googlach, w manualu i pod f1 jest WSZYSTKO opisane metoda lopatologiczna. Czy mamy to kopiowac?

 

Ale gdyby jednak:

Jak Ci sie udalo nalozyc material to pol sukcesu, teraz masz dwie drogi, albo w materiale regulujesz tiling (powielanie kafelkowe) i podgladasz jak to wyglada w viewporcie, albo nakladasz modyfikator UVW i edytujesz na box lub planar, gdzie wpisujesz odpowiednio mniejsze wartosci od Twojego obiektu, zeby tekstura byla mniejsza i sie powtarzala.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden moment wszystkie leniwce! 4 lata temu ludzie jakoś radzili sobie bez dostepu do internetu, bez ogólno dostepnych tutoriali bez forum czy nawet pomocy kogoś kto się na tym zna. wiedział tylko, że program ma coś takiego jak HELP.

 

szkoda, że nie umiecie wyszukiwać informacji i szkoda, że nawet palcem nie kiwniecie żeby samemu coś znaleźć...

 

dwie rzeczy:

 

panie Repciu: nie rozumiem tego kometarza.

czy Pan nie rozumie, że nowy użytkownik potrzebuje czegoś takiego jak pliki helpa czy tutoriale? czy Pan nie rozumie, że potrzeba mu motywacji do poszukiwania w sieci materiałów a nie gotowa odpowiedź??

 

idziemy w myśl zasady: nie dam ci ryby ale wędkę, cobyś sam mógł rybę złowić.

 

Czyli nie damy konkretnej odpowiedzi tylko nakierujemy nowego na tak przydatne rzeczy jak help czy tutoriale. Uświadamiajmy że istnieją sposoby samodzielnej nauki a nie "za raczkę i siusiu"...

 

do każdego kto czyta tego posta: jeśli ktoś uważa, że odpowiedzi w stylu: "naciśnij F1" lub "przejrzyj pliki help'a", "w sieci jest tego pełno", go poniżają lub uważa, że to nie fair w stosunku do nowych to proszę pomyśleć o ludziach zaczynających kilka lat wstecz. o ludziach którzy kopiowali w kafejkach z sieci tutoriale na dyskietki i wertowali helpa ze słownikiem w ręku. a potem zastanówcie się co się stało, że przez te kilka lat człowiekowi ciężko jest odpalić google iwpisac szukaną frazę... pff...

 

po drugie:

 

I jeszcze miałbym prośbę o jakieś tekstury np. parkietu. Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć :(

 

wojtekj5: a szukałeś na popularnej wyszukiwarce google.com?? bo mi to zajęło około minuty:

http://images.google.pl/images?q=panele+pod%C5%82ogowe&svnum=10&hl=pl&lr=&sa=N&imgsz=xxlarge

 

i to właśnie przez takich ludzi skacze mi ciśnienie....

 

Pozdrawiam

 

edit:

 

spokojny: błagam: użytkowników!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla tego pana :) Ja dobrze wspominam czasy kiedy miałem modem i mogłem wchodzić na sieć na 6 minut dziennie, to jednak człowiek troche grzebał w tym helpie, a o istnieniu takich formum to w ogóle nie wiedziałem :D

 

Edit: Domyślam się że jak się wchodzi na forum i zadaje pytanie, i nie dostanie sie odpowiedzi tylko odsyłają cię do helpa to można się poirytować. Ale prawie wszyscy ludzie tutaj uczyli się sami, do swoich umiejętności dochodzili przez dlugie przegrzebywanie się przez tutki i manuale. I wymaganie od nich żeby poświęcali swój czas na problemy do których odpowiedzi można znaleść w 5 minut w manualu jest, jak dla mnie, okazywaniem braku szacunku.

 

 

sorry za offtopa.

 

Vond: jemu chodziło chyba o to że nie musiał pytac :)

 

Edit do poniżej: No popatrz, zakładasz wątek z prostym pytaniem, a dostajesz odpowiedzi na tyle ciekawych problemów życiowych :) Powodzenia :)

 

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności