Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drakon Rozbisz tak.. klikasz taki button z widokiem taki żółty.. jak postujesz.. i tam wklejasz normaly link do obrazka. :)

 

Illy Kurcze .. heh rzeczywiście.. teraz w dzień się przypatrzyłem i widze że mi nie wyszło.. :( trzeba spać w nocy a nie eksperymentować :)...

 

ps. Co to są "poltony" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fotoszopową flare to mogłeś sobie podarować :)
sza!!! ...

 

A propos bitwy pewnie, cały czas szukam czegoś prostego ale jednocześnie głębokiego w wymowie które by można podciągnąć pod temat ..

danke za komenty i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic nie postowałem...

nie mam zbyt wielu okazji do robienia zdjęć więc stąd ostatnio cyknięta "domówka" z moją babcią w roli głownej :)

Zdjęcie zrobione spontanicznie w trakcie kiedy babcia szła z herbatką w przedpokoju:

 

bdb1039883ae430e.jpg

 

old version

http://images2.fotosik.pl/273/1fdf0bfe46719eab.jpg

 

Canon 350D + KIT

ISO 800 1/80 + szarpen i kolorki w PSie.

 

Pozdrawiam

 

[edit]

dodałem poprawioną wersję według pomocnych wskazówek oczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ladne zdjęcie tweety. Ja osobiście kadrowałbym trochę bardziej z lewej strony, żeby pozbyć się tej ścianki z tyłu, bo rozprasza nieco mój wzrok i odciąga z widoku osobę z pierwszego planu coś na ten wzór: , nie wiem może innym to nie przeszkadza, a i lekko za mocny refleks na nosie. Ogolnie zdjęcie jest super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczek: dzięki :) masz rację z tym kadrem.a co do nosa to nic nie poradzę. moja babcia ma już taki nos :] poprawiona wersja w poście wyżej.

 

a tutaj taka mała ciekawostka: zdjęcie było robione z lampą standardową podnoszącą się z body aparatu czyli uważaną za beznadzieją...

lampa została zasłonięta blendą w formie kartki i skierowana na sufit i ścianę po lewej stronie kadru. odbite światło ładnie rozproszyło cienie i wywołało color bleeding na twarzy osoby fotografowanej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparatu czyli uważaną za beznadzieją...

lampa została zasłonięta blendą w formie kartki i skierowana na sufit

myślałem że nikt nie korzysta z tej lampy :p (nie jestem widze sam :D)

 

ładnie ładnie i nawet dobrze ze zastosowałeś poziomy kadr

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------off topic-----------------

Panowie, rośnie nowe pokolenie fotografików.

Mają lepiej bo sprzęt jest ogólnodostępny.

Trzylatek - obsluguje aparat i statyw bez problemow, robi zdjecia i potrafi przegladac je w aparacie.

 

973051a823b71e8f.jpg

037366204ef66438.jpg

d53ed67aa4effdcd.jpg

652b012c5e3103e2.jpg

i jego zdjecie

33617d2c3437277e.jpg

na czwarte urodziny dostanie 3d maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac, chce urwac sznurek, blaszki na obiektywie juz sie nie domykaja, ehehhehe, wiadomo ze zeby sie nauczyc to najpierw trzeb zepsuc

 

EDIt:

 

 

illy.fotolog.plfotologal4.jpg

 

Olympus SP500

ustawien nie pamietam bo ledwo sie na nogach trzymalem

technika: wycelowac (tyle o ile), i odchylic strumien swiatla flasha na lewo dlonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie mialem neta przez dlugo(2mies, czy duzo sie pozmienialo?? - mam nadzieje ze fotki mozna tutaj wklejac?) - ze tak powiem "tepsa" :/ Ale teraz wrocilem i moge dalej powrzucac troszke fotek.

 

Tutaj kilka z malego kameralnego koncertu roya benneta...

Fotki raczej bez obrobki, robione na Canonie 350d z pentaconem 80-200/3,9 ISO 1600. Niestety oswietlenie bylo fatalne, bo to byla mala salka, i impreza zamknieta...

 

Fotki poddam dalszemu kadrowaniu i jakims retuszom za kilka dni a teraz to co na goraco mam:

 

Adrian Priv 19:52:30

 

d3smallju5.jpg

 

 

d4smallcj6.jpg

 

 

d2smallpu1.jpg

 

 

d1smallkn0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zabawa ze swiatlem fajna rzecz ale z tym swiatlem to trzeba sie jednak troche namachac ;)

4cd1f589bb6326fa.jpg

jakis cybershot kolegi,

tryb nocny

czas B -2 sec....

 

Mieliscie kiedys taka sytuacje? Nie wiem co sie stalo i w sumie nie mialo to dla mnie znaczenia widok jaki widzisz z drugiej strony ulicy placac za parking ktory znalazles po pol godziny poszukiwan ale dwie natury tych dziewczyn, musialy mnie przystopowac.

df14be0f0990ccf7.jpg

 

Finepix S6500fd

iso:400

nie pamietam przeslony ale zazwyczaj staram sie uzywac jak najnizszej zeby szybciej zamknac migawke

nie pamietam reszty

czyli dalej gnioty mi wychodza. Macie jakies ciekawe zasady na kadrowanie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdź bliżej. ieą fotoreportażu jest znalezienie się w samym centrum zdarzeń, bespośrednio w zrelacjonować wydarzenie.

ale ostrzegam nie zawsze jest to pozytywnie odbierane przez postronnych obserwatorów...

 

czasami lepiej ocenić na zimno sytuację zanim wyciągnie się aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Illy,

Fajne fajne ale sezon ogrodowego grilla sie skonczyl i nie moge dostac podpalki takiej jaka zazwyczaj uzywam no a pozatym to troche zimno i deszczowo zeby pomachac chociaz mam ochote. Dlatego tez nie mam wiecej zdjec z ogniami. Ok mam troche wiecej ale nie wrzuce bo sa z komorki a mod nie lubi. No i jeszcze bez statywu to tez nie mam co sie zabierac bo niestety sam sobie musze pstrykac

 

Tweety,

To dlatego cykalem z drugiej strony ulicy nie chcialem ich ploszyc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakas kompozycja, obyczajowa chociazby. Nie poruszamy sie caly czas wsrod ruin i jezior, itd. Route potrafi robic ladne zdjecia wszystkiego co ma na biurku a ja jak sprobuje to mi wychodzi cos takiego ze na pewno nie chcielibyscie tego ogladac. Wiec pakuje cos takiego co mi jako tako wychodzi. Chociaz wyraznie wyszlo.

 

Moze po 4235 postach bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sobote jestem we wrocku i nic sie tam nie dzieje :/ :P

untitled3ei3.jpg

 

untitled4pw2.jpg

 

img3781smallbwhd8.jpg

 

img3760bwpm1.jpg

 

3781nt0.jpg

 

untitled2wa3.jpg

 

Nie chce mi sie pisac czasow etc, ale w wiekszosci bylo to od 15" do 30" przy iso 100/200 i przyslona od 22 w gore/dzieki czemu mam na niektorych fotkach ladne gwiazdki :P

 

 

plus cos z moich okolic:

untitled2smallgb2.jpg

(sry za kadr w powyzszym :/, jeszcze mam jedna fotke tylko musze ja obrobic z nieco lepszym kadrem)

EDIT:

untitledq1ud8.jpg

Takie sobie ale kadr deczko lepszy

 

4e094c63ac2495cc.jpg

 

treesmallhf1.jpg

 

untitled3smallsu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zief...

 

Wszystkie foty - Sony Alpha 100, 18-70

 

50mm ; F/5,6 ; 1/50s ; iso-800]

http://img242.imageshack.us/img242/109/dsc0818tg0.jpg

 

40mm ; F/5,6 ; 1/40s ; iso-800]

http://i5.photobucket.com/albums/y200/knysha/_DSC0827.jpg

 

60mm ; F/5,6 ; 1/40s ; iso-800]

http://i5.photobucket.com/albums/y200/knysha/_DSC1012.jpg

 

 

 

[prosze o zapoznanie się z regulaminem działu]

tweety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illy: wow nieźle pokręciłeś. może zrób z tego mapę HDRI i bedziemy mogli sobie użyć ją w maxie?
duzo rboty z tym bedzie, ale jak znajde czas to sie postaram;] o ile photomatix pozwala zapisywac w hdr

 

eax: 3cia fota imho najlepsza, wrecz super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mi tez sie najbardziej podoba... :) Mam pytanko czy moge sobie zalozyc watek i wrzucac swoje kolejne, te bardziej obrobione zdjecia cos w rodzaju "Galeria EAX'a/i tutaj ostatni update/"? ...Nie bylo mnie dlugo i widze ze sie sporo pozmienialo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mi tez sie najbardziej podoba... :) Mam pytanko czy moge sobie zalozyc watek i wrzucac swoje kolejne, te bardziej obrobione zdjecia cos w rodzaju "Galeria EAX'a/i tutaj ostatni update/"? ...Nie bylo mnie dlugo i widze ze sie sporo pozmienialo....

 

Jak najbardziej, jeżeli są to zdjęcia co do których jesteś pewien że chcesz je pokazać to wręcz jest to wskazane :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: Ale ja sam nie wiem czy moje zdjecia sie nadaja na osobny watek czy nie, bo ze wiekszosc z nich wymaga solidnego warsztatu to nie ulega to zadnym watpliwoscia, no i nie chcial bym zostac zrypany za bezsensowne zakladanie nowego watku kiedy moje zdjecia powinny sie znajdowac wlasnie w WIPie, jezeli oczywiscie mialbym jakies dylematy ktora wersja ladniejsza tudziez inne pytania skad co i dlaczego wklepywal bym je wlasnie tutaj, a ten osobisty jako taka mini galeria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w dziale 2d nowy i raczej nie będę tu częstym gościem (3dmania) ale pokaże takie coś:

http://images4.fotosik.pl/243/81d41f0ccca25d09.jpg

 

i takie coś jeszcze:

http://images1.fotosik.pl/296/d7ad6f8c14ac9c84.jpg

 

czasów nie podam bo "aparat" nie pokazuje takich bajerów i nie daje opcji ustawiania tego.... (darowanemu się w zęby nie zagląda...)

 

[prosze o zapoznanie się z regulaminem działu]

tweety

 

Zapoznałem się i proszę o przebaczenie :)

Ardeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności