Skocz do zawartości

Nie działa efekt fresnela.


michau_be

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru tygodni bawię się 3dmaxem 8, a pare dni temu dorwałem do niego Vray'a 1.50 R3. Na podstawie tutoriali niejakiego Wouter'a Wynen'a kombinuje sobie rendery do tych pierdół co porobiłem. Do odbić chciałem dodać efekt fresnela, ale nie działa. Mam kartę graficzną GF 5500 128 mb, 512 Ramu, i Celerona 2.53. Nie jest chyba, aż tak źle, ale gdzieś przeczytałem, że efekt fresnela ma spore wymagania. Do tego dorzucam screen z ustawień materiału z V-raya. Czy to może być wina sprzętu, czy raczej ustawień?

helpbu6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest teoretycznie ok. Chociaż lepiej się steruje fresnelem odbić dla materiałów nieprzezroczystych dodając mape falloff do slotu reflect. Możesz spróbować podkręcić IOR materiału do 1.7 - 1.8. Jaki materiał chcesz uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za zwłokę, ale miałem sporo innych rzeczy do zrobienia.

Otóż efekt jednak działa, nie zwróciłem uwagi na to jak to wszystko bez niego, bo go w ogóle nie wyłączałem wcześniej. Ale z tego co zrozumiałem, to odbicia które zaznaczyłem strzałkami powinny stopniowo zanikać.

tipotyry9.th.jpg

Nie chcę (na razie) żadnego konkretnego materiału, tylko po prostu żeby było odbicie i stopniowo zanikało. Z tego co teraz patrzę to będzie to o czym mówił Hynol czyli mapa falloff w reflekcie. Przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowe zanikanie w zależności od odległości obiektu od powierzchni odbijającej, to nie jest zjawisko fresnela :/ polega ono na różnej sile odbicia w zależności od kąta patrzenia. Zanikanie ustawiasz refl. glossiness'em . Chyba o to ci chodzi.

 

Jak źle gadam to bijcie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności