Skocz do zawartości

HDRI w zamknietym pudelku... ?


klikus1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Borykam sie z pewnym problemem. Mianowicie chcialbym oswietlic pomieszczenie mapa hdri. Zakladajac, ze Interior jako taki sam jest w sumie mapa hdri, bo znajduja sie w nim rozne przedmioty, ktore tworza jakies tam srodowisko, to generalnie nie ma potrzeby , aby to robic, ja jednak chcailbym. Mysle ze mapa hdri daje bardzo naturalne rezultaty i nie mam pojecia, jak uzyc jej w srodku pomieszczenia.

 

probowalem z DomeLight - nie dziala

environment - klapa

 

Zalozmy, ze moj pokoj nie ma okien i zadnego zrodla swiatla, ktore docieraloby do niego z pieknego podworka. po prostu same sciany i koniec.

 

Czy istnieje jakis sposob, aby do tego pokoju przeniesc za pomoca Hdri swiatlo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jest sposób ale to w sumie idiotyczne:

wejdź w properties ścian i sufitu i daj im tylko Visible to reflect/refract.

Bez cieni oraz innych rzeczy. Wtedy będziesz mógł oświetlić wnętrze mapą HDRI.

Pytanie tylko czy to ma sens? Nie lepiej wrzucić jakieś światełka i mieć zabawę z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idea moich dazen byla taka, zeby miec lepsze refleksy, chodzilo mi o to , ze np tworze sobie kuchnie, i oswietlam ja za pomoca mapy hdri np kitchen_probe, ale cos widze ze to nie wypali, pozostaje mi chyba tylko wrzucenie mapy w reflection poszczegolnych obiektow.

dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ci dadzą "lepsze" refleksy, skoro oswietlenie nie będzie miało nic wspolnego ze sceną? Pomysł w 100% chybiony moim zdaniem:) Dobra scena z dobrym oswietleniem zapewni najlepsze refleksy, a efekt będzie nieporownywalnie bardziej rzeczywisty niz z uzyciem hdri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności