Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w wyborze hardware'u - upgrade kompa


Gość fall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jestem swiezoupieczonym studentem architektury oraz entuzjasta sceny demo od wielu lat. Zawsze dotad ja podziwialem - lecz skoro zaczynam nowy etap - to pora tez sie do niego odpowiednio przygotowac w gestii wyposazenia ;)

Zatem me pytanie prozaiczne, laickie a zarazem naiwnie szczere - czy powiecie mi prosze jaki powinienem uczynic upgrade hardware'u (mam stary sprzed 4 lat komp skladak) by autocad i inne programy graficzne nie wstydzily sie wspolpracy ze mna - nie wykonywaly jej od swieta i z oporami - oraz aby bylo im dobrze i przyjemnie na dysku.

Wymiencie mi prosze jaka "aktualizacje" przeprowadzic - zakladajac, ze mam ok 1500 zl na nia. Nowy ram? Nowa plyta glowna? Nowa obudowa ;) ?

Sprzet ma byc przeznaczony przede wszystkim do pracy w autocadzie - oraz mam nadzieje juz niedlugo w 3d max'ie.

Z gory dziekuje za wyrozumialosc i samarytanskie podejscie

Pozdrawiam

fall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najpierw lepiej napisz jaki masz dotychczasowy sprzęt, bo jak bedziesz chcial plyte wymienic to odrazu procek no i teraz nowe ramy są :] wiec ogolnie wszystko nawet grafika a za 1500zł to troszke ciezko bedzie nie wiem jak pod cada ale pod maxa napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tu jest caly problem, ze nie jestem niestety zbytnio zorientowany co jest w srodku poki co - bo sprzet jest "swiezym" od mlodszego brata prezentem - jedynie co wiem, ze ma 512 ramu oraz byl kupowany ok 4 lata temu jako "wypasny skladak marzen" wg owczesnych standardow - czyli podejrzewam, ze ok 128 megowa karta graficzna.

natomiast na 100% musi on byc "pod cad'a" - poniewaz przez najblizsze 3 lata bede go studiowal - wiec i pracowac bedzie trzeba moc.

tak zalozylem - iz "sprzedam" w sklepie stare czesci - czyli ok 500 zl za nie sciagne - czyli ok 2000 bede mogl poswiecic na plyte glowna - ram - karte graficzna (karta dzwiekowa zostaje, dysk twardy zostaje). Cos pominalem ?

Cos doradzacie inaczej ? :)

Dziekuje za pomoc z gory i pozdrawiam

fall

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha - dziekuje za info - juz spiesze wiec z danymi :)

 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce MX 440-SE

procesor intel® celeron® cpu 2.00 ghz

512 mb ram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności