Skocz do zawartości

Okropny problem z maxem (kazdym)


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam spory klopot z 3ds max.. zaczelo sie to okolo miesiac temu. Problem polega na tym ze po wlaczeniu ktoregokolwiek z maxow ( a mam 6, 8 i 9 ) albo:

 

1) wywala mi komunikat z errorem

2) zawiesza sie komputer

3) komputer sie resetuje

 

NIe pomagaja ani reinstallki ani nawet format. Na szczescie co jakis czas gdy proboje uruchomic wersje 6 po jakims czasie mi sie udaje..Ale i tak wiem ze gdy tylko go wylacze i bede chcial odpalic ponownie to mi sie na penwo nie uda :/

 

Nie wiecie moze co moze byc tego przyczyna i jak sobie z tym w ogole poradzic?

 

P.S - nie zmienialem nic jesli chodzi o hardware...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Heja,

Przyznaje, że nie wiem dlaczego tak jest.Twierdzisz, że miesiąc temu sie zaczęło...Zastanów się, czy zrobiłeś coś co mogło spowodować takie zachowanie komputera. Czy podobnie dzieje się z innymi aplikacjami? Nie napisałeś jakiego masz kompa, windę- też by się mogło przydać...

Moje sugestie:

1. Sprawdź czy masz na pewno 'odpowiednią' wersje 3ds studio :]

2. Zainstaluj łatki do windowsa ,do 3ds maxa i takie tam.

3. Otwórz kompa, może coś jest niedociśnięte, zakurzone?Przetestuj części u znajomym.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypominam sobie zebym cokolwiek zmienial jesli chodzi o ustawienia..ale zauwazylem ze paint wywala mi podobny blad (taki sam error no i nie chce sie rowniez wlaczyc). Co do windy to jest to XP HE (oryginal, serio :)...

 

No i nie wiem... nigdy tak nie mialem a tu taki klops... Najlepsze ze po formacie to samo sie dzialo...

 

sproboje posprawdzac styki w srodku,

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc tworzyć nowego tematu piszę w tym.

 

Mam problem z resetowaniem się kompa w momencie gdy pracuję na 3D Maxie wersja 8. Najczęściej zdarza się to po tym jak zminimalizuję Maxa, ale nie zawsze. Tuż przed momentem resetacji kompa nasępuje jego "zawieszenie funkcji życiowych" na 2-5 sekund. Nie reaguje myszka a wszelkie czynności wykonywane z klawiatury pojawiają się po odwieszeniu systemu. I wtedy gdy nastąpi próba zmaksymalizowania Maxa następuje restart kompa.

 

Nie mogę powiedzieć czy problem pojawiał się wcześniej bo Maxa zainstalowałem około pół miesiąca temu ale dopiero teraz zaczołem go używać częściej, po drodze doszło kilka programów na dysku, ale takie cuda dzieją się tylko przy pracy z Maxem.

 

Komp nie jest słaby ani stary (w grudniu kupiony), podobnie też i system (Windows XP SP1), w połowie miesiąca reistalowany.

 

Będe wdzięczny za odpowiedzi na temat i pomoc ze strony użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NeoTSP

Z tego co wiem max gryzie sie z niektórymi programami atywirusowymi(głównie z Nortonem). Jeśli masz jakiegos antywira spróbuj odinstalowac i uruchomic 3dsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem max gryzie sie z niektórymi programami atywirusowymi(głównie z Nortonem). Jeśli masz jakiegos antywira spróbuj odinstalowac i uruchomic 3dsa :)

Własnie że nie mam.

 

Spróbowałem innej kobinacji i zauważyłem że SP1 już powoduje że Max się wiesza przy odpalaniu.

Teraz jeszce coś innego. Reinstalacja Maxa na inny dysk (patrycję na której znajduje się Win XP) sprawiła ze jak na razie sprawuje się dobrze i bez problemów.

Teraz rodzi się pytanie: czy zmiana patrycji ma znaczenie przy instalowaniau Maxa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności