Skocz do zawartości

jak zrobic buty


startingmax

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić buty może troche na wyrost oceniając swoje umiejętności. Do pewnego detalu zrobiłem ale nie jestem zadowolony.

Prosiłbym zaawansowanego użytkownika o rade teoretycznie od czego zaczac

kroki jakie wykonac mam zdjecie butow z widoków wiec chce po prostu odwzorowac ? Jednak jeżeli ktoś ma tutorial też nie pogardze .

 

 

 

z góry dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zabrałem się za modeling trochę pomógł ten tutorial z silo , ale prosiłbym bardziej konkretnie. Zamieszczam więc buta ,nie idealnie podobnego ale dużo się nie różni. Opisze co zrobiłem napiszcie co wg was powinnienem był zrobić bo mi nie wyszło :(.

Zacząłem od podeszwy wziąłem boxa , dopasowałem na wymiar.

Potem pociałem tak aby punktami w miarę dokładnie otoczyć podeszwe inset(aby but miał grubość)

,extrude i scalowanie i coś wyszło i niby tak ale nie wiedziałem jak zrobić ten przód z sznurówkami.Tylko jak ktoś zamierza pomóc to bez urazy streaker ale

nie chce takich rad bo to każdy wie.Chciałbym jak coś dokładnego opisu możę bez stopni ....

Może najpierw od góry powinienem wymodelować wg lini a potem extrude itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to robil mniej wiecej jak piszesz, a pozniej odwrotnie niz stalker, od szegolu do ogolu. Jak zrobisz podeszwe, co jest dosc latwe, to juz wg mnie pozostaje reczne wyciąganie krawędzi i budowanie kształtu buta wg referencji. Znaczy sie tak jak w każdym modelowaniu, tu nie ma za bardzo co innego napisac...

 

powodzenia

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobiła tak jak streaker, czyli konkretniej najpierw czarny box, potem z tego boksa mniej więcej kształt buta, potem w tym kształcie zrobić dziurę na nogę, potem koło dziury poprawić kształt, i z przodu spłaszczyć, dopiero potem podeszwę, potem zrobić szwy i te różowe częśći, a na końcu język i dziurki na sznurówki. Sznurówki całkiem na końcu, bo gdybyś je zrobił nie mając jeszcze dziurek to mogłyby się znaleźć w złym miejscu.

 

A jeśli masz problemy z podstawami modelowania, to radzę przerobić jakiś tutorial dla początkujących, o czymkolwiek, nie musi być o butach.

 

edit: ten but w załączniku, to twój czy zdjęcie? jeśli to twój to zmień kolor różowy na pomarańczowy, ale modeling w porządku. jeśli to zdjęcie, to może pokaż co ty wyskrobałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności