Skocz do zawartości

jaki program


jurop3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

polecam dreamweaver'a a odradzam pajączka! w tym sie w ogole nie da pisać kodu, kazda proba podjęta przezemnia napisania strony w pajęczku konczy sie wiązanką łaciny i waleniem myszką o biurko, a następnie wyłączenie tego - moim zdaniem - beznadzejnego programu.

 

Dreamweaver jak dla mnie najlepszy, mozesz i graficznie robić i pisać kod, a robi sie to bardzo wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to chyba niektorzy mają na odwrot, bo ja triala Dreamweavera wywalilem chyba po 2 dniach od wlaczenia :)

Ale Floox, powiedz, jak sie nie da pisac kodu w pajączku, skoro pisanie wszedzie takie same, nawet w notatniku ? zle skladnie koloruje czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: bo to jest kwestia przyzwyczajenia. ja osobiście jesli już coś dziergam w htmlu czy php to tylko i wyłącznie w Dreamweaverze. Znam skróty klawiszowe, fajnie mi się układa tabele...

kiedyśjechałem tylko na HotMetal'u ale po pewnym czasie dostałem w łapki Dreamweavera i tak już zostało. pajączka pamiętam z pierwszej beta-wersji... ilośćbłędów skutecznie mnie odstraszyła :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach: bo to jest kwestia przyzwyczajenia. ja osobiście jesli już coś dziergam w htmlu czy php to tylko i wyłącznie w Dreamweaverze. Znam skróty klawiszowe, fajnie mi się układa tabele...

kiedyśjechałem tylko na HotMetal'u ale po pewnym czasie dostałem w łapki Dreamweavera i tak już zostało. pajączka pamiętam z pierwszej beta-wersji... ilośćbłędów skutecznie mnie odstraszyła :]

 

Pozdrawiam

 

Tak pierwsze pajączki to była tragedia...

również sie przyłaczam do grona zwolennikow dreamweavera, bardzo dobry program no i integracja z flashem to tez duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, wlasnie tak zapytam, co ten fireworks takiego robi ciekawego ? Bo adobe mi napisalo "Fireworks 8 lets you balance maximum image quality with minimum compression size as you create, edit and optimize images for the web with precise control." co dla mnie zbytnio nie rozni sie od PS'a O,o

 

pozdawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest szybki. niesamowicie szybki w obróbce grafiki na web. zwłaszcza kiedy dostosuje się mu skróty klawiszowe.

 

Ma bardzo wygodny sysytem nawigacji warstwami (click and drop), wygodny panel do exportu plików oraz praktycznie ciężko go zawiesić.

 

Wyszło nawet tak, że Photosho nie mógł otworzyć pliku psd. Ciągle wywalał błąd "out of memory". Fireworks łyknął go w ciągu kilku sekund.

 

Imo jesli chcesz stworzyć szybką grafikę na potrzeby www to jest to idealne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Floox, powiedz, jak sie nie da pisac kodu w pajączku, skoro pisanie wszedzie takie same, nawet w notatniku ? zle skladnie koloruje czy jak ?

Irytuje mnie to że pajączek odrazu sam zamyka tagi i wstawia odrazu tag zamykający czy jak to tam nazwać - np wpisauje '

'

Tutaj jeszcze akurat nie problem, bo to tylko przyśpieszy, ale jak zabralem sie za zrobienie tabelki to sie poddałem chciałem zrobić nową kolumne z usawieniami np border i takie tam, no i wpisałem '

W notatniku szybciej bym napisał strone niż w pająku :D

 

Dreamweaver też kończy za nas wpisywane rzeczy, ale robi to inteligentnie, i nie odrazu jak zaczniemy :P

 

nie wiem czy sie wyraziłem jasno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: dzieki, jak bede mial robic nastepna strone to moze sobie sciagne trialka i wyproboje co w nim jest ciekawego :)

 

FlooX: łapie. Mi to akurat pomaga, ale moja dziewczyna programistka dostaje szału jak jej wychodzą dwa cudzyslowy :) Chociaz musze przyznac ze pajaczek bardzo konfigurowalny jest, czasem az za bardzo. A co do notatnika, ta, mam troszke bardziej podbajerowany notatnik co koloruje skladnie i mozna w nim bardzo milo pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności