Jump to content

Lukasz_D

Members
 • Posts

  1,025
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Lukasz_D's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done

Recent Badges

19

Reputation

 1. 3ds max 2020 zwolnił przy zapisywaniu, otwieraniu innego pliku, nawet zapisanie pustej sceny trwa długo. Ponowne zaintalowanie nie pomaga, brak innych programów w tle, wszystko było ok. Przywróciłem również ustawienia fabryczne (przez usunięcie folderu ENU) - nic nie pomaga, ma ktoś pomysł o co tu może chodzić, komputer wydajny, niedługo po formacie, dysk praktycznie pusty, kilka aplikacji na krzyż. Ma ktoś pomysł co tu zrobić?
 2. Scena jest oświetlona jednym VrayLight + GI environment z mapą HDRI i reflection environment z tą samą mapą HDRI. Wszystko wyszło perfekcyjnie/realistycznie - ale z jednym materiałem mam problem, potrzebuje aby był matowy i nie odbijał HDRI, podstawowy (default) Vray materiał odbija ... podpowiecie co zrobić? Jeśli potrzeba screena ustawień czegoś to doślę
 3. Mam zdjęcie 900px na 450px przeciągam do perpsektywy maxa, ustawiam rozdzielczość renderu również 900x450 w perspektywnie wygląda dobrze, a na renderze jest tylko kawałek renderowy (czyli rozciągnięte) jak przeciągne Environment Map do Material Editor i zmienię Mapping na Screen to znów renderuje tło całe dopasowane ale znów obiekty są przezroczyste. Szukałem, przeglądałem tutoriale - na tutorialach te mapy się dopasowywuja - u mnie nie. Pomożecie?
 4. Witam, chciałbym Was się poradzić w sprawie kupna drukarki. Grafikuję amatorsko - tzn. zawsze jak skończę projekt dla klienta to pokazuje go tylko na monitorze i wysyłam gdzieś do druku w internety i przychodzą po kilku dniach wydrukowane ale zawsze że tak powiem w ciemno. Chciałbym kupić drukarkę (A4) żeby móc klientowi przed wysłaniem pokazać taki projekt / wygląd / kolorystyka. Często jest też tak że maluśkim druczkiem zamieszczam informację o tym kto stworzył dany projekt. Potrzebuję drukarki kolorowej z wyskim DPI, żeby na nią nie musiał wziąć kredytu (czyli w rozsądnych pieniądzach :) ). Możecie mi coś doradzić? PS: dlaczego drukarki mają zawsze podawane DPI dwie wartości?
 5. Witam kilka tygodni nie używałem, dziś próbuję włączyć a tu taka sytuacja że się załaduje już do głównego okna i się zawiesza. Próbowałem naprawić/ próbowałem zainstalować jeszcze raz i lipa. Mieliście taki problem?
 6. Być może się mylę, ale projekt wnętrza to nie projekt samochodu wysokiej jakości i chyba do tego są potrzebne znacznie wyższe umiejętności/tutoriale/kurs/ktoś kto siądzie koło ciebi i poprowadzi. Piszesz że podstawy masz to jakie masz te podstawy? Modelowanie? Texturowanie? Rendering?
 7. tylna lampa wygląda jakby była przyklejona z innego zdjęcia :)
 8. Mnie zawsze rozwalają ludzie którzy tworzą takie tematy typu "Hej nie mam zielonego pojęcia o grafice a chciałbym zrobić gre, dajcie jakieś linki do tutoriali" albo "Tu macie link do filmu (np. Shrek) - jak zrobić taką animację, dajcie jakieś linki" i inne skosmiczne pytania. Nie znam wszystkich programów do tworzenia 3D, natomiast w tych których używałem sposób tworzenia objektów polegał na tym samym - kwestią było zrozumienie interface`u. Od zawsze używam 3DS MAXA`a, po prostu nie filozofuj tylko siadaj i twórz :) a w razie problemów pytaj tu :)
 9. czaaje, jaki model to Ci nie doradzę natomiast ja mam Lenovo Y570 który kosztował dość sporo rok temu. Intel Core i7-2670QM 2,20 GHz 8GB RAM GeForce GT555M + Intel HD 3000 Matryca 15.6 cali 16:9, 1366x768 pikseli, LG Display LGD02DC / LP156WH4-TLA1, refleksująca. USB 3.0 itd itp Kupiłem go od znajomego za połowę ceny więc dość okazyjnie i wtedy myślałem że będzie dość dobry dla mnie, szczególnie że miałem przerwę z grafiką więc nie myślałem o tym czy będzie wystarczający; od niedawna wróciłem do 3ds maxa i programowania www i widzę czego mi brakuje (nie znałem się wcześniej; teraz też nie ale trochę przez ostatni czas zagłębiam się w artykuły o sprzęcie komputerowym. Na pewno gdybym kupował teraz laptopa to tylko i wyłącznie z matryca IPS; matryca w tym moim laptopie jest jednak kiepska; kolory, kontrast, kąt widzenia fatalny. Nie mam stacjonarnego komputera teraz i jak pracuje w domu to zawsze z podłączonym monitorem i na nim robie wszelkie rendery czy prace w photoshopie - bo praca na laptopie (widok) zniechęca. Trochę większa matryca też by się przydała. To tyle z mojej strony :)
 10. Wczoraj jak zapisywalem render do bmp to robił się strasznie ciemny ale samo sie naprawiło, dzieje ci się to na innych scenach/plikach?
 11. "prawym myszy na objekt który ma nie być widoczny na renderze (cienie tak), wchodzisz w v-ray properties, zaznaczasz matte object, alpha contribution na -1.0, a w polu direct light zaznacz shadows i affect alpha, render zapisz z alfą np. do png" jeśli używasz do tego VRay`a
 12. Witam serdecznie, nabyłem po bardzo okazyjnej cenie Lenovo Y570 (i7-2670QM 2.20 GHz, 8GB RAM, GeForce GT 555M). Miałem nadzieję że laptop za tyle pieniędzy w miarę ciekawymi flakami będzie generował ciekawszy obraz niż generuje. Zazwyczaj jak jestem w domu to podłączam monitor (Samsung SyncMaster 913v) na którym wszystko wygląda zupełnie inaczej, mimo że monitor już ma swoje lata to na nim wszystko wygląda żywiej, ostrzej, po prostu przyjemniej i o niebo lepiej. I właśnie stąd mój temat - robię właśnie interior i renderuje się na monitorze - wygląda naprawdę dobrze - żywo, wyraźnie, realistycznie a jak się przeniesie okno na monitor laptopa to obraz jest mdły, szary, bez ostrości barwy, ciemny. Jaki macie na to sposób, monitora nie jestem w stanie ciągle ze sobą wozić, wymiana matrycy?
 13. Zapewne perspektywa do poprawy i te klepki od podłogi jakby za bardo rozciagniety. Ta sypialnia strasznie przygnębiająca :/
 14. Naprwdę świetnie Ci to wyszło, niesamowicie realistycznie. Fakt że te porańcze wyglądają trochę jak pomidory, chyba że to pomidory. Świetna robota..
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy