Jump to content

Porady i zasady którymi rządzi się grafika 3D


MiGas

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu interesuje się grafiką 3D i podczas rozmowy z moim znajomym usłyszałem od niego takie coś:

"Nie jest najważniejsze to jak dobrze znasz interfejs programu, ale czy rozumiesz zasady jakimi rządzi się tworzenie grafiki 3D, bo nie zawsze będziesz miał możliwość działać na tym ulubionym...".

No właśnie... I stąd moja prośba o wypisanie lub podanie linków do stron z najważniejszymi zasadami i częstymi błędami popełnianych przez początkujących.

Wiem że powinienem uczyć się na własnych błędach, ale nie chcę się zniechęcić na starcie.

 

Pozdrawiam

Mały Głód

Link to comment
Share on other sites

Mnie zawsze rozwalają ludzie którzy tworzą takie tematy typu "Hej nie mam zielonego pojęcia o grafice a chciałbym zrobić gre, dajcie jakieś linki do tutoriali" albo "Tu macie link do filmu (np. Shrek) - jak zrobić taką animację, dajcie jakieś linki" i inne skosmiczne pytania.

 

Nie znam wszystkich programów do tworzenia 3D, natomiast w tych których używałem sposób tworzenia objektów polegał na tym samym - kwestią było zrozumienie interface`u.

 

Od zawsze używam 3DS MAXA`a, po prostu nie filozofuj tylko siadaj i twórz :) a w razie problemów pytaj tu :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Jednak nie oto mi chodziło. Nie proszę o poradniki typu "Jak zrobić grę?", czy inne tego typu. Proszę o podanie najczęściej popełnianych błędów i przydatnych zasad, by się nie zrazić już na samym początku i nie nabyć głupich przyzwyczajeń. Doskonale rozumiem że żeby coś osiągnąć trzeba wielu lat i wyrzeczeń.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Koledzy ci polecieli po modelingu, natomiast z przydatnej wiedzy później potrzebnej do ustawiania ujęć, kamer, światła, przydaje się wiedza z fotografii i z działu fizyki jakim jest optyka jest to także przydatne do tworzenia realistycznych materiałów oczywiście jak bodziesz np zdobywał wiedzę z fotografii możesz np zapomnieć o tym że zwie kaszanie ISO daje w grafice 3d szumy z czym masz do czynienia w przypadku realnych kamer i aparatów fotograficznych. Warto zapozna się także z silnikami renderującymi przykładowo vray jest mocno rozpropagowany i nie przypisany tylko do jednego softu. Helpy od silników renderujących są spora i bogata biblioteki wiedzy na temat konkretnego silnika :)

Edited by skalpel3d
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy