Jump to content

Problem z animacją - początkujący


Dragon Heart
 Share

Recommended Posts

mam takie dwa problemy dotyczące animacji smoka (jest to taki banalny smok tylko z ogonem i skrzydłami bez kończyn). No i mam pytanie co do animacji tego smoka. chce aby on poruszał się po lini i wyginał się tak jak ta linia ale nie wiem jak to zrobić. No i mam jeszcze problem z błoną między skrzydłami jes ona sztywna a raczej powinna zachowywac się bardziej naturalnie a nie wiem jak to zrobić prosze o pomoc jestem początkującym. (DO dyspozycji mam 3ds max 7)

Link to comment
Share on other sites

Podepnij smoka do jednego obiektu, np dummy. To dummy za pomocą path constraint podepnij do ścieżki,tam jest opcja follow żeby się orientacja nie sypnęła.

A co do błony to możesz zaznaczyć verteksy na błonie i dodać modyfikator flex Dzięki temu będzie się zachowywała z opóźnieniem tworząc coś na zasadzie gumy, czy błony.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

tutorial okazał się bardzo przydatny no i znalazłem tam jeszcze jeden przydatny mi tutorial mianowicie "Head Modeling (Wings 3d)" no ale mam taki problem że gdy klikam na link aby go pobrać otwiera mi się strona która informuje o tym że nie znaleziono strony można to sprawdzic i naprawić??

 

PS: dalej czekam na pomoc w sprawie tej błony na skrzydłach smoka!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy