Skocz do zawartości

słaby render


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

w grafice 3d siedze od 2 dni :P ale juz mam problem . Zrobilem mały domek bez wyposarzenia no i chcialem zobaczyc render ale jest strasznie slaby O.o

 

 

 

 

 

domek1rg7.jpg

 

niektorzy pisza ze im schodzi z renderem 2-3h a mi 2s :( Uzywam 3ds maxa 6 , no i nie wiem czemu ale nie mam opcji renderu np. brasil czy v-ray tylko jakies podstawowe . Moge dograc wymienione ?

 

 

btw. jako podloze robie plata i daje jakos bitmape ale wszystko sie rozciaga i wyglada to fatalnie to samo z widokiem w oddali ( czy jest jakis sposob na to ? )

 

 

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na wszystkie pytania jest odpowiedź twierdząca. to są wczesne podstawy , nie ma sensu prowadzić za rękę. musisz poczytac troche podstaw. kup sobie książkę albo poszukaj w necie. vray i brazil można dograć, a od ustawiania zagęszczenia textur jest modyfikator uvwmap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najpopularniejszych: mental ray, v-ray, brazil, final renderer, maxwell.

instalacja: sciagnac demo / zakupic po czym podążać za instrukcjami.

 

dobra rada: olej renderery i naucz sie podstaw, w scanline tez da sie zrobic GI itp, choc z pewnoscią wolniej.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja:(hihi zostałem uprzedzony:) Swięte słowa Miracha:)olej renderery i naucz sie podstaw, w scanline tez da sie zrobic GI itp, choc z pewnoscią wolniej. ) wiekszość z renderów typu v ray sa platne, jezeli uzywasz maxa np 8 to mental ray jest wbudowany.. Radzę przerobić tutki z 3ds'a duzo pomagaja. No i nie wystraszaj się, ćwicz, ucz się, czytaj, a będzie super:) Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie z innej beczki korzystajac ze zalozylem juz temat .

 

 

Sciagnolem sobie deetee-VRay_Compilation_hkropinski tekstury i wkladam je do matlibs ale w programie ich nie mam albo nie wiem ja je wybrac . Jak to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli juz udalo Ci sie demko zassac, to moze to pomoze:

Klikasz M by otworzyc panel materiałów, następnie w menu na Material->Get Material, pozniej na radiobutton Mtl Library i na dole dajesz button Open i wyszukujesz, w zależności gdzie zapisałeś dany plik, klikasz okej i po prawej masz do wyboru, dwa razy klik na material i powinien siedziec w slocie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz juz V raya to klika sie w plik setup.exe :PP W instalacji wybierasz gdzie masz maxa. Pozniej wlaczasz maxa i wchodzisz w menu rendering --> render zakladka Cannon --> asign renderer --> production i tam masz wybor silnika renderujacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COMMON zgred88, COMMON;D uff... jeszcze poprawiony humor przed snem;P Ale dla powagi, jak już wspomnieli, najlepiej chyba zakupić na początek książkę i zapoznać się z podstawami, nie będziecie musieli tyle przed komputerem ślęczeć szukając tutków i na zdrowie Wam tylko wyjdzie;) Jak złapiecie podstawy (te bardziej teoretyczne) bierzcie się za tutoriale. Dużo pracy przed Tobą i dużo cierpliwości;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności