Skocz do zawartości

Scena 3D: Kącik Dj-a


Diablos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli mixer to jedyny godny technicsa. pioneer djm 600
ten mikser nie jest godny nawet stania obok Jayteca ;] DJM 600 = zlom

 

Sam kiedys modelowalem dj'ski setup, nawet jeszcze gdzies mam chyba jakies rendery. Dodaj do niego jakiegos Allen'n'Heath :)

 

btw: kropki od predkosci i pitch chyba za gleboko zrobiles

do tego nie wiem czy czassami miejsce na dodatkowe koleczko ma to zalamanie

 

33/45 ma za duze szczeliny i za duzy chamfer na krawedziach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś teraz mało czasu na modelowanie ale zamierzam co jakiś czas dawać kolejne update'y. Ostatnio bawiłem się zrobieniem całej mechaniki ramienia. Jeszcze jest niedokończona ale zamierzam to niedługo skończyć. Jutro postaram się umieścić jakieś zbliżenia. Co do miksera to jeszcze nie wiem dokładnie jaki to będzie. Zastanowie się. Dzięki za komentarze

5pq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki:)

Wkońcu znalazłem chwile wolnego i dokończyłem model. Poprawiłem również błędy wskazane przez Illy-ego. Mam nadzieję że teraz jest już poprawnie

 

mechanikagotowaqa3.jpg

 

mechanikagotowa2wi0.jpg

 

gramofon3tt7.jpg

 

gramofon4yi2.jpg

 

Teraz pora na mikser. Mój kumplej jest dj-em a więc będę modelował jego model miksera : VMX200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEHRINGER fuuuuuuuj. ała fuuuuuuuj

 

Chyba najgorszy z najgorszych wybrałeś.

 

Teraz mi się przypomniało że też kiedyś mixer robiłem :D

zrób taki sam. będzie do technicsów pasował.

Jeśli nie chcesz tego w swoim wątku to wywalę.

 

szary1au7.jpg

szary2yk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gramofonie massz blad.

 

Suwak zwany pitch po prawej stronie ma wglebienie, a u ciebie jest wypuklosc :)

system chyba za dlugi i za smukly :)

 

dj.jpg

 

krawedz talerza z kropkami chyba za bardzo pochylona, bardziej w strone pionu powinna isc, ale pewien nie jestem, sprawdz sobie proporcje (wiem ze to inny model ale talerz jest ten sam

sl-1210m5g-top.jpg

 

 

btw: jesli chcesz byc perfekcjonista zajzyj tutaj: http://technics.junglist.pl/

 

Konserwacja i przeróbki/Maintenance and mods:

 

* Dokumantacja serwisowa (pdf) - 1.4 MB

* Dokumantacja serwisowa (pdf) - 13.2 MB

* Schemat - Obudowa MK2

* Schemat - Ramię MK2

* Schemat - Obudowa M3D

* Schemat - Ramię M3D

* Schemat - Obudowa MK5

* Schemat - Obudowa MK5

* Schemat - Ramię MK5

Lis: daj spokoj z djm 800

 

tutaj jest jedyna firma godna gramcow technicsa :)

92_threequtr.jpg

 

http://images.google.pl/images?hl=pl&q=xone%2092&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sa=N&tab=wi

 

ja kiedys zrobilem "az" tyle:

denon1rf.jpg

vestax7hm.jpg

 

przy okazji: jesli interesujesz sie tematem, zapraszam http://www.forum.djshop.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały update

 

680125815ik.jpg

 

Zawsze mi coś wypada i nie mam za bardzo czasu by to szybko ukończyć:/ Ale stopniowo mam zamiar się z tym uporać.

 

Illy

 

86Maestro

 

Niestety oświetlenie i materiały to moje przeklęcie. Do tej pory zajmowałem się głownie modelingiem odstawiając pozostałe rzeczy na bok. Nie znam się na tym kompletnie więc wszytskie dobre rady będą mile widziane:)

Pozdrawiam

PS. Korzystam z V-raya:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem wrzucam rendera gramofonu z texturami

 

127bb.jpg

 

Jeszcze nie wszystko pomalowałem ale jest już znaczna część. Jak już mówiłem nie znam się na tym zabardzo dlatego jestem zadowolony z tego co jak narazie mi wychodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: Dlaczego jak renderuje to znikają mi te cyferki 33/45? Widać to na przykładzie powyższego rendera gdzie brakuje 5 a teraz jak renderuje to zniknęła mi 3 i nawet ta kreska w "start-stop" :/ Niedługo to zaprezentuje bo jestem właśnie w trakcie renderowania więc sami zobaczycie. Jest na to jakiś sposób?? Jak nie to będzie trzeba w photoshopie sobie jakoś z tym poradzić

 

Edit

 

17vg8.jpg

 

Teraz widze że brakuje jeszcze tej czerwonej kropeczki na systemie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cyferki to extrude w boxie a materiały są jak najbardziej vrayowe :) Poprostu mi znikają na renderach i to zależy od ustawienia kamery. Pobawie się kamerą ale jestem ciekaw czy da się do jakoś to wyeliminować za pomocą ustawienia rendera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zabralem sie za texturowanie mixera. O to co udało mi się jak narazie zrobić

 

19oa0.jpg

 

Na nowo robiłem tą górna płyte bo wcześniejsza wersja była strasznie pofałdowana i miała okropną siatke a ta wydaje mi się lepsza. Musze jeszcze zaokrąglić niektóre rogi i dać większe śróbki bo te są teraz strasznie małe.

 

cta>> W sumie to dałem duży sampling ale jak coś do dam jeszcze większy i może się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem na pewien problem przy nakładaniu textur napisów. Otóż każde napisy zapisuje jako psd a potem w maxie daje indywidual layers i wybieram tą z napisem no i o ile nakładam białe litery na ciemny materiał to wszystko jest w porządku ale jeżeli chce nałożyć czarne litery na jasny materiał (w tym przypadku metalowa górna płytka) to zaczynają się schody.Wogóle nie widać tych napisów :/ Macie jakaś rade?? Będę wdzięczny

 

 

 

EDIT

 

W sumie nadal nie wiem jak sobie z tym poradzić ale znalazłem inny sposób :> Zastosowałem mape przezroczystości na plane'ie który znajduje się nad miejscem napisu i wszystko wygląda całkiem przyzwoicie. To małe oszustwo ale co tam, ważne że działa. Jak skończe to zaprezentuje to co z tego wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się skończyć :)

 

22ix4.jpg

 

Nie wiem co z tym dalej. Może jakoś je koło siebie poustawiam a może zrobie nawet jakaś scenke ale czasu za bardzo na to nie mam więc wszystko się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ładnie sie prezentuje ;)

 

Tylko na fejderze czegoś brakuje ;P hehe jekiś taki nie kompletny ;P

 

A co do scenki to oczywiście mixerek miedzy adapterami ;]

ale z głośników bym raczej zrezygnował

i dał jakieś słuchaweczki z wyższej półki Sennheisera czy Behringera ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti - hehe ok jak coś bede miał to nowego do zapodam miniaturką:) Dzięki

 

W sumie to nie mam jeszcze końcowej koncepcji jak to ma wyglądać dlatego wasze rady bedą jak najbardziej przydatne. Mało mam czasu na robienie czegkolwiek ale stopniowo mam nadzieje że coś będzie powstawało. Tak by się przydało zrobić jeszcze walizeczke z wystającymi winylami :) POmyślimy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, podoba mi sie ten watek to pokatuje troche autora :)

 

Dorob nastepujace rzeczy:

 

kp3.jpg

af8e6e2fa112be8ed5071d2cfee77805.jpg

89135.gif

 

I bedziesz mial mega zestaw a u mnie osobista rekomendacje :)

 

kaoss pad3, udg producer bag, genelec 8020A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki. Mam nadzieję że to wszystko mnie nie przerośnie bo nadal jestem słaby w 3D ale postaram się nikogo nie zawieść :) Ok zrobie napewno tego kaoss pad'a bo wygląda naprawde super a co do reszty to sie jeszcze zastanowie. Myślalem jaką by tu scenke zrobic ale ograniczają mnie umiejętności gdyż planowałem zrobić scenke dyskoteki i widok na nią z oczu Dj'a ale to napewno mi nie wyjdzie. No ale spróbować mogę. Narazie jednak nie zrobie żadnych update'ow bo czekają mnie dwa egzaminki w najbliższych dniach ale jak tylko coś zrobie to odrazu zapodam. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że narazie nic nie daje ale naprawde ostatnio miałem dwa egzaminy i nie miałem czasu by cokolwiek robić ale cierpliowści nie zapomniałem i już niedługo postaram się coś wrzucić :)

 

 

 

EDIT

 

 

 

Będe wzorował się chyba na tejże scence

http://www.djresource.eu/images/albums/users/Syndrome/11102006341.jpg

Sądze że to powinienem dać rady zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się znaleźć wolną chwile i zacząłem modelować Korga. Oto co udało mi się do tej pory zrobić

 

1_886d53051e189c0af06e0417271336e0.jpg

 

Stopniowo będe pracował nad ta scenka i mam nadzieję że jakoś mi to wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności