Skocz do zawartości

Prędkość


szachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na forum nowy, od niedawna zajmuję się grafiką 3d. Początek obecności na tym forum to będzie mnóstwo pytań. Może kiedyś sam dam radę udzielić komuś dobrej rady.

Na początek: problem z VRayem. Pracuję na tym renderze od dzisiaj rano. Mam 3d studio max, z Vrayem 1.09.03. Niestety tak się składa, że renderowanie (F9) trwa strasznie powoli. Jeden box o niedużych wymiarach z nałożonym jakimś materiałem renderuje się w czasie 14,3s. Nawet nie chcę myśleć co będzie kiedy zrobię jakiś sensowny przedmiot.

Sprzęt na którym się bawię to Celeron 2,0Ghz, 512MB RAM, karta graficzna GeForce4 64Mb. Wiem, że to nie jest najlepszy sprzęt, ale czytałem, że wielu ludzi nie na takich komputerach robiło swoje grafiki. Czy powód tkwi tutaj w parametrach komputera czy może zrobiłem jakiś błąd, źle skonfigurowane opcje?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

szachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witamy na forum i w świecie grafiki 3d i 2d gdzie wszystko jest możliwe trzeba tylko zadziałac wyobrażnią :). Niewiem na czym tkwi twój problem czy na tym, że scenka z boxem renderuje się 14,3s czy na tym że nie wyobrażasz sobie czasu do renderingu większej scenki. Ale mówie ci od razu że render takiej porządnej scenki może trwać od 12 godzin, potem zrozumiesz że nie jest to wcale długi czas. A co do sprzętu to myśle ża narazie wystarczy ci taki jak masz, ja niemam lepszego a nawet mam gorszy a pracuje mi się całkiem nieżle. Dlatego pracuj dalej i nie zniechęcaj się.

Pozdro

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj "jeden box o niedużych wymiarach z nałożonym jakimś materiałem". ;)

był to boks o wymiarach ok. 100x100x100, materiał czerwony z jakimś glossline ;) w każdym bądź razie nie było to coś "wymiataczowego" ;)

przenoszę się na mental raya na razie :) niech najpierw opanuję podstawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności