Skocz do zawartości

Obiekt 3D: London Eye


lukos86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a gdzie Tamiza??? :P

 

spoko temacik, fajna zabawka:), a jeszcze lepsze widoczki, zwlaszcza w sloneczny dzien. Na razie niewiele widac, staraj sie czasem wrzucic jakis render z bliska lub detalu. Bede bacznie obserwowal postepy. Powodzenia. Ja mam zamiar wkrotce zrobic jakis ladny widoczek z okolic covent garden :)

 

pozdr

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede potrzebował więcej materiałów referencyjnych to wsiąde w metro i pojade na westminster. Ciężko znaleść zdjęcia z detalami oka. Długa droga przedemną. Następny renderek z kilkoma szczegółami na górze. :) huzdebos tamiza bedzie na końcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. pomysł fajny, ale nie starasz sie za bardzo i mocno upraszczasz.

Bez specjalnego szukania widać że piasta u ciebie jest za szeroka, tudzież za krótka :P

Jest to strasznie skomplikowany obiekt, wiec musisz sie zdecydować na poziom szczególowości. Jesli mniej wiecej bedzie tak jak teraz, to z internetu zdjecia nie są takie zle. .

 

masz tu pare linków z fotami moze sie przydazą:

 

http://www.vinko-entertainment.com/london_eye.htm

http://www.milesfaster.co.uk/gallery/london-eye/london-eye-pictures.htm

 

tutaj niezle zbliżenie kabinki:

http://www.johnharveyphoto.com/EuropeHRTrip/TopOfLondonEyeHg.jpg

 

pozdrawiam

 

 

HUZDEBOS - londyn? słoneczny dzień?! phyhyhy, dobre.. ;P:P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam ostatni renderek już z czymś co wygląda jak kapsuły. Wiem kapsuły się nie obracają, jutro poprawie. Aha macie jakiś mądry szybki sposób na obrócenie ich funkcją array kiedy je kopiowałem tak żeby były ładnie rozmieszczone wokół koła a podłoże zawsze było na dole? Komentujta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie tak. Zanzaczasz kapsule. Zakladam ze jest juz na krawedzi kola.. Pivot kapsuly musi byc ustawiony na jej srodku. Pozniej przechodzisz do Link Info, zaraz obok Pivot i odznaczasz (na wszelki wypadek wszystkie) ptaszki z Inherit/rotate. Teoretycznie powinno dzialac przy odznaczeniu jednej osi, tej na ktorej nie chcesz wykonywac obrotu, ale mi czasem obracalo obiekt o 180 stopni, takze mozna odznaczyc wszystkie, nic sie nie stanie. Tworzysz np dummy na srodku kola. Zaznaczasz dummy i kapsule i grupujesz je. Pivot grupy przenosisz na srodek kola tam gdzie jest dummy. To bedzie punkt obrotu. Potem juz tylko array. Kapsuly powinny przemiescic sie bez obracania. Na koniec mozesz wszytsko rozgrupowac, usunac dummy

 

Mozliwe ze da sie to zrobic prosciej, bez grupowania/dummy. Jakbys czegos nie rozumial to pisz.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki johny ale twój sposób nie podziałał, na szczęście poradziłem sobie w inny sposób i jest git. Nowy renderek z lepiej dopracowanymi kapsułkami poniżej. Nie wiem co bedzie dalej z tą pracą po komputer mi już odmawia posłuszeństwa. Stary jest. Pentium 3 533 Mhz 400 ram Geforce 4 mx 440. Ale ze mnie masochista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko.. Skupiasz się głównie na modelu, czy będziesz robił scene wokół, bo jak na modelu to w takim razie, musi on być cycuś glancuś:) A jak dla mnie to ta obręcz koła jest za bardzo kwadratowa i widać niekiedy za małą rozdzielczość siatki.. No, ale jak scenę cała to okej:) i Powodzenia, trudny model sobie wybrałeś jak na początki, bedę oglądał czy dasz radę, bo sporo trudnych detali jest do dodania..A no i z wodą będą problemy..Powodzenia!

 

Pozdrawiam OCZEK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chce się skupić bardziej stworzeniu sceny ale sam nie wiem. Chodzi tu właściwie o ograniczenia sprzętowe. Komp jużledwo dycha ale jestem dobrej myśli. Jak nie wypali ze sceną to będę pieścił sam model oka, a co do siatki obręczy wiem celowo jest mała, narazie mała jak cos to poprawie, z daleka nie widać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności