Jump to content

Aparat cyfrowy do 1000zł. Jakieś sugestie?


Guest obo
 Share

Recommended Posts

Co prawda nie mam Canona, ale rzeczywiście, w tym przedziale cenowym któryś z modeli Powershot będzie najlepszym wybórem. Jeśli jednak nie musi być to Canon, to jednak warto kupić aparat na kart SD - te są zdecydowanie najtańsze (a zauważ, że z reguły w zestawie jest 16, może 32 mb)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiśie zależy czego wymagasz od cyfrówki, jeśli robisz zdjęcia z automatu, to pewnie ważne są tryby tematyczne i inne takie.

Powiedzmy, że intereduje nas jednak dobra fotografia:). Ja osobiście zwracałbym uwagę na zakres ustawień manualnych, przesłona, czas naświetlania, siła lampy błyskowej, balans bieli. Oczywiście najlepiej gdy wszystko to da się ustawić w pełni ręcznie i w szerokich zakresach.

Ważny jest oczywiście obiektyw - i nie chodzi tylko o wartości ogniskowej, ale i przesłonę, najlepiej gdy wartości są z szerokiego zakresu, np F2.0-F8.0, ale niestety to raczej rzadkość w tańszych aparatach.

No i to co już wspomniałem parę postów wyżej - najlepiej kupić maszynkę na karty SD, inne są dobre, ale niestety taki np. Sony Memory Stick jest strasznie drogi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy