Skocz do zawartości

problem z przycinaniem obrazu w widokach


Gość byniutek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość byniutek

mam taka scenkę którą wyeksportowałem z jako drf do max 9 i problem tkwi w tym ze:

w jakimkolwiek widoku przycina mi obraz płaszczyzna znajdującą sie przed obiektywem bądz przed widokiem...

nie mam zielonego pojecia jak to zmienic

 

jakies podpowiedzi mile widziane

załaczam screena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość byniutek

jesli nie ten dział to który,,, sor first time na forum...

 

A jesli chodzi o co chodzi to dokladniej...

 

Jak widac na załączonym obrazku przy widoku z kamery badz perspective w trakcie zoomowania pewien obszar modelu jest przycinany płaszczyzna im bardziej zoomuje tym bardziej przycina to co jest 2m przed widokiem..

 

Nigdy wczesniej nie miałem takiego problemu.. Model był robiony w kadzie 2007 nastepnie eksport do vizrendera i potem do maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem o co chodzi i wiem że te pytanie już ktoś zadawał, ale niestety to chyba błąd programu i nie da się tego zmienić. Mi najczęściej to się dzieje kiedy importuje coś z innych programów w dużej lub małej skali...jedynym mi znanym wyjściem jest przełączyć na "user" zamiast pracować na perspektywie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w customizach jest gdzies o dokaldnosci obrazowania w zerach po przecinku, tam jak zmienisz bedzie pracowac w danym zakresie skal, tyle ze im szersza skala tym wieksza zajetosc pamieci...

 

mozesz tez zapisac cala scene, zmienic w maksie unit setup na taki ktorego uzywac, a pozneij otworzyc i wymusic rescale, obiekty przeskalowac... tylkoz e jesli to animacja to rozsypka gwarantowana (dobrze wczesniej trzasnac z tego grupe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności