Skocz do zawartości

Tablety WACOM w Microsoft VISTA


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Tablety piórkowe Wacom umożliwiają korzystanie z nowych, rozbudowanych funkcji w systemie operacyjnym Microsoft Vista i programie Microsoft Office 2007.

Użycie tabletu piórkowego lub interaktywnego tabletu LCD wraz z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista oraz programem Microsoft Office 2007 pozwala na stosowanie nowych, zintegrowanych z piórem funkcji, które zwiększają zakres personalizacji oprogramowania. Poszerza to możliwości komunikacji, takie jak tworzenie notatek, podkreślanie fragmentów tekstu oraz rozpoznawanie pisma ręcznego. Zastosowanie pióra do nawigacji jest bardziej naturalne, ergonomiczne i precyzyjne i pomaga w osiągnięciu większej wydajności.

 

Wacom jest wiodącym producentem tabletów piórkowych o bogatej historii pionierskich innowacji, w tym intuicyjnych sposobów wprowadzania danych za pomocą pióra. Wacom od dziesięciu lat blisko współpracuje z firmą Microsoft co umożliwiło stworzenie wielu precyzyjnych produktów, m.in. komputerów Tablet PC. Korzystanie z tabletu piórkowego lub interaktywnego tabletu LCD wraz z wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Microsoft Windows Vista, z wyjątkiem Home Basic, daje użytkownikom komputerów stacjonarnych i laptopów dostęp do pełnego zestawu nowych funkcji, takich jak: Notowanie – Microsoft Journal to wyjątkowy program dający użytkownikom cyfrowych piór nowe możliwości. Tradycyjny notes jest symulowany wraz ze wszystkimi zaletami techniki cyfrowej, pióro może być wykorzystane do pisania notatek i szkicowania. Za pomocą intuicyjnej techniki ‘przeciągnij-i-upuść’ notatki można łączyć z drukowanymi tekstami, fotografiami, rysunkami i obrazami pochodzącymi ze wszystkich źródeł. Ręcznie pisane i podpisywane listy elektroniczne służą personalizacji dokumentów i nadają im indywidualny styl.

Rozpoznawanie pisma ręcznego – Vista wprowadza inteligentny system rozpoznawania pisma ręcznego jako naturalne uzupełnienie wprowadzania danych za pomocą klawiatury. Szeroki wachlarz stylów pisma ręcznego jest wydajnie i dokładnie zamieniany w drukowany tekst. Użytkownicy mogą na przykład na bieżąco zapisywać pomysły powstające podczas twórczych sesji „burzy mózgów”. Informacje mogą być potem zapisane w formie odręcznych notatek, zamienione w cyfrowy tekst wysyłany do innych uczestników spotkania lub skasowane za pomocą ‘gumki’ mieszczącej się na drugim końcu pióra. Vista zamienia również szkice i rysunki w standardowe symbole, wykresy i tabele.

 

 

Podkreślanie – wszystkie aplikacje pakietu Office 2007 działające w systemie Vista umożliwiają podkreślanie i zaznaczanie danych za pomocą pióra Wacom. Cyfrowy marker to łatwy sposób wyróżniania ważnych części tekstów, tabel, slajdów oraz elektronicznych listów. Odręczne komentarze mogą być użyte w sposób przypominający samoprzylepne naklejki, co ułatwia szybkie przeglądanie dokumentów, ocenę komentarzy oraz uwag recenzentów. Co więcej, PowerPoint 2007 pozwala prelegentom korzystającym z pióra na podkreślanie najważniejszych fragmentów slajdów w trakcie prezentacji.

 

Nawigacja za pomocą pióra – pióro Wacom pozwala na intuicyjną i znacznie szybszą nawigację w obrębie stosowanych aplikacji. Vista rozpoznaje również kilka gestów pióra, co umożliwia tworzenie skrótów programowych. Na przykład opcja Flicks to w sumie osiem gestów, którym może być przypisane odrębne znaczenie. Ruch w górę – to komenda ‘kopiuj’, zaś ruch w dół to ‘wklej’. Inna funkcja to Scratch Out, usuwająca tekst, nad którym pióro poruszane jest w charakterystyczny sposób, przypominający używanie gumki.

 

Wacom zaleca stosowanie tabletów piórkowych linii Graphire4 i Intuos3. Trzeba jednak podkreślić, że wszystkie produkty firmy Wacom mogą być używane z systemem Vista.

 

Graphire4 – tablet dostępny w formacie A6 lub A5 wraz z ergonomicznie zaprojektowanym piórem. Tablety wyposażono w dwa przyciski ExpressKeys, których funkcje można dowolnie programować: zwykle przypisywane jest im znaczenie najczęściej używanych klawiszy takich jak ‘Ctrl’ lub ‘Alt’. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne pod kątem szybkiego dostępu do dodatkowych funkcji standardowych programów. Tablety posiadają również kółko przewijania – idealne do zmiany rozmiaru zdjęć lub do przeglądania stron. Linia Graphire4 spełnia wymagania sprzętowe stawiane urządzeniom noszącym logo Microsoft - „Works with Vista”.

 

Intuos3 – zaprojektowane dla profesjonalistów tablety serii Intuos3 są wyjątkowo funkcjonalne dzięki przyciskom ExpressKeys oraz paskowi Touch Strip. Touch Strip działa jak kółko obrotowe pozwalając na zmianę wielkości obrazów i ich przesuwanie. Tablety Intuos3 dostępne są w sześciu formatach – A6 Wide, A5, A5 Wide, A4, A4 Oversize i A3 Wide. Tablety Intuos3 spełniają kryteria sprzętowe stawiane urządzeniom noszącym logo Microsoft - „Certified for Vista”.

 

Wszystkie pióra Wacom korzystają z opatentowanej, bezprzewodowej i niewymagającej baterii technologii, umożliwiającej precyzyjne rozpoznawanie ich położenia i siły nacisku.

 

Najnowsze sterowniki Vista są dostępnie w sekcji „Download” strony internetowej www.wacom.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dla mnie używanie tabletu do czegoś innego niż rysowanie to nieporozumienie...

1: Piórka tabletów nie mają wbudowanej ROLKI!!!

A większość programów ma taką filozofię że jedną ręką używa się klawiatury a drugą używa się kursora... szczególnie tragiczna jest praca tabletem w Autocadzie

2: Trzeba się dużo namachać ręką a ja z natury jestem leniem:_) i myszka mi odpowiada do codziennych zastosowań o wiele lepiej...

 

Mam wrażenie że jakieś "lobby tableciarskie" próbuje nam wmówić że "tablety są lepsze bo są bardziej naturalne i wygodniejsze i ble ble" ...Powtarzam: rysowanie TAK wszystko inne: NIE

 

Pozdrawiam.

 

A wy co na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane , ale mi coś przy "kliku" strasznie się przycina kursor, tak na sekunde, używam volito 2 , w ogóle ta vista muli, jak widze że sam system wolno chodzi, w zasadzie od razu po instalce, to zal du** sciska, aero wylaczone i inne duperszwance tez , mialem okazje przetestowac za darmo dzieki MSDN AA (Vista Business) i za darmo bym tego nie chciał , i dziękuje ale po jednym dniu wrocilem do xp. sprzet athlon 64 3000+ 1 GB ram, i sorry jezeli mam sprzet wymieniac tylko dlatego , zeby sam system operacyjny dobrze dzialal, to niech mnie cmokną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności