Skocz do zawartości

rozmiar anteny TV


huzdebos

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

 

orientuje sie ktos moze czy jest jakas strona poświecona budowie anten telewizyjnych?Chodz mi konkretnie o antenę do odbioru TVP 1 (pasmo chyba ok. 18 MHz) w Łodzi. Chętnie podzxiele sie pkt reputacji :D

 

pozdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o samej czaszy dużo powiedzieć nie można .. eliptyczna blacha skupiająca w ogniskowej sygnał.... tam się znajduje konwerter.. i to on za wszystko odpowiada (poza tym że czasza powinna być dobrze ustawiona w zależności z jakiej satelity chcemy ciągnąć kanały - w Polsce pozycje satelitarne to 13°E Hot Bird (Cyfra+, Cyfrowy Polsat, N, oraz około 15 polskojęzycznych kanałów FTA) oraz 19,2°E Astra (TVP3, TV Polonia, TV Trwam))

 

właśnie w konwerterach powinieneś się obeznać...

trochę na wiki jest o tym : http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwerter

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno 18mhz ? cos mi sie niechce wierzyc hym to anteny by musialy byc olbrzymami na pol dachu. Poszukaj cos na temat budowy anten kierunkowych Yagi. Ja mam cos takiego tylko w ksiazkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba :) dodaj jeszcze z jedno 0 ponizej 50mhz jest taki syf ze telewizory by nie daly rady choc dalsze odleglosci przy mniejszych mocach nadajnikow i dlatego tu zawieraja sie czestotliwosci krutkofalarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności