Skocz do zawartości

gmax


_Mich@l_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli koniecznie musisz się uczyć maxa, to możesz spróbować. Jednak radzę zainteresować się konkurencyjnym oprogramowaniem. Dobry może być np. Blender (darmowy) czy komercyjne softy, których edukacyjne wersje są darmowe, nie posiadają ograniczeń czasowych, a jedyni ograniczenie rozdzielczości czy znak wodny na renderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blendera próbowałem, ale on ma całkiem inny interfejs niż 3d max. Przezrzucić się na 3d maxa z Blendera nie jest łatwo. A wiecie może gdzie można kupić legala 3d maxa 6? I po ile? Bo mam książki do niego z tutkami. Dlatgo chciałem gmaxa, bo ksiażka sie sprawdza w nim w 50% proentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci interface blendera nie odpowiada, to modele możesz robić w wingsie, ale to nie zmienia faktu że do UV, shaderów i renderingu będziesz musiał się przyzwyczaić. No właśnie. Ja używam blendera po przesiadce z maxa, i wierz mi że to nie takie trudne się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, nawet Leru mnie uczył żebym nie zadawał takich głupich pytań. Chociaż całe szczęście jeszcze w KŚ Ekspercie dają krótike, że krótkie, ale pożyteczne kursy. Czyli książka o 3d maxie 5 idzie na allegro, a myślałem że się przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzą, daruj sobie Gmaxa, to soft do robienia modeli do gier, a nie pełnowartościowy program graficzny. Po co się męczyć skoro masz za darmo, całkiem niezłego i cały czas rozwijającego się, Blendera.

 

W ramach nauki grafiki pomyśl koniecznie o kursie angielskiego, bo tony ciekawych materiałów z neta, będą dla Ciebie niedostępne.

 

IMO tutki 3d z KŚ ekspert są słabe (przynajmniej były słabe jak go kupowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności