Skocz do zawartości

Samoistnie przesuwający się pivot


Escabor

Rekomendowane odpowiedzi

Bawie sie ostatnio animacja i tak zamierzalem sie pobawic morphem. Więc stworzyłem mój obiekt (drzewko kilka galazek, zwykla bryla z meshsmooth) nastepnie skopiowalem go i poskaracalem galazki, zmniejszylem, poprzesowalem. Daje morpha z malego drzewka na duzy i wysztko ok poza jednym - podczas animacji przesowa sie pivot! morph sie robi idealnie tyle ze obiekt podczas animacji sie przesowa. Widac jak w pierwszej klatce pivot jestw samym srodku figury a w ostatniej przesuniety. podczas animacji pivot jest w miejscu ale obiekt sie od niego odsowa. Walczylem z tym na wszelkie sposoby (w time line nie moge znalezc wartosci zeby zmieniac pozycje pivot z klatki na klatke) przez to nie moge na bryle robic zadnych operacji typu obrot (wtedy idzie po okregu) czy size bo sie przesowa obiekt. zmienianie pozycji nie wchodzi w gre, poniewaz musialbym ja ustawiac w 70% klatek zeby obiekt byl prawie w miejscu. jak w ostatniej klatce ustawie go na miejscu to w pierwsze znow sie przesowa. to chyba jakis blad 3ds. walczylem z opcjami pivota, w ustawieniach i nigdzie nic nie reaguje. teraz najlepsze - wzialem moje drzewko, skopiowalem je i nic w nim nie zmieniajac dalem morpha i znow to samo!!! sprawdzalem dokladnie, dla pewnsci ustawilem drzewko w xyz na 0 pivot tak samo, skopiowane drzewko tez bylo w tych samych miejscach tak jak i jego pivot. cokolwiek bym zrobil zawsze sie przesowa. POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co do "ó", to daj edycje posta i w advanced zmień błąd w tytule.

Natomiast co do morpha, to zrób taki myk; wyeksportuj model podstawowy drzewka do *obj, podobnie drzewko zmorphowane. Stwórz nową scenę, daj import obu drzewek i spróbuj jeszcze raz nałożyć morpha. Zobaczymy, co to da. W razie czego pisz, to pomyślimy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności