Skocz do zawartości

nieznana przyczyna zawieszania sie kompa podczas renderingu


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak ostatnio pytałem sie was o nową karte , bo stara nie robiła roboty:/ zawieszał mi sie komp, wiatraczek głośno działał i ogólnie juz miałem tego wszystkiego dość ale sobie myśle że wezme stara karte od kolegi GF 2 mx400, padło jak nic ale chociaż mogłem zobaczyć czy to była wina karty..no i gram w gry wszytko dobrze a jak odpale render to 3 min i STOP, już jestem skrajnie zdenerwowany bo po co mi kump który nie renderuje:/. Wiec instaluje speedfan temperatury temp2 - 48 stopni. temp- 41 stopni hdd 36 st. i temp1- 27 st. nie wiem czego tyczą sie oznaczenia temp, temp1, temp2:( ale ogólnie temperatury sa niskie wiec nie wiem o co tutaj chodzi może ktoś miał kiedyś podobny problem prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hym myslales ze k.graficzna wiesza kompa przy renderowaniu :)

Jaki silnik renderujacy vray brazil mental ray czy inny .Ale najczesciej jest to wina zbyt malej ilosci pamieci, a nie samego procka wysypuje sie winda podczas przydzielania wirtualnej pamieci wtedy najlepiej ja ustawic na sztywno np 4gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray... nie mam 768 mb ramu może to nie jest rewelacja ale renderowałem te samą scene na celeronie 2,6 z 256mb ramu i było ok..;/ a z tym zasilaczem to może być prawda ale jak sprawdzać napiecie?:D sory za głupie pytanie ale nie wiem..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. miernik...podziekuje:D a własnie dziś kolega mi mówił że miał podobny problem i u niego problem tkwił w ramach...wiec wyjnuje bo miałem 3 kości 128, 128i 512... wiec tak wyjołem z 3 slotu 512 i z temparatury temp2. gdzie było 46 st. jest 39 :D myśle sobie że trafiłem wiec odpalam render i jak około 7 minum leciał to tak sie zawiesił... potem pomieszałem jeszcze z tym ramem i doszedłem do wniosku że coś jest nie tak z 3 slotem, aha jak odpale render to temperatura podstakuje od razu o 6-8 stopni i jak jest 49st to jest zawiecha... a moze ktoś wie co to jest ten temp2.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie koniecznie miernik ci będzie potrzebny. W biosie często pisze (wg mnie powinno w kazdym biosie to pisac, ale glowy nie dam) dokladnie jakie napięcia masz. Co do temperatur, to najczęściej bazowo są monitorowane temperatury procka i glownego mostka plyty głównej. Dość dziwne ze ta druga temp jest tak wysoka, u mnie przy okolo 48 C na procku plyta ma jakies 35 C.

Co do zawieszek, z moim kompem mam mniej wiecej to samo, przekroczenie 50 C = zawiecha, więc ciągle jest otwarty :)

 

A, czy masz jakis cooler na plycie glownej, czy same radiatorki, bo moze ona sie grzeje ? I czy probowales puszczac kompa z otwarta obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyles zworke, namieszales cos w biose, paproch wpadl w styki,

 

rozbierz calego kompa, wyczysc, pozniej wloz tylko potrzebne rzeczy do odpalenia i w biosie patrz co sie dziejem ewentualniue zmieniaj

 

btw: temperatura spadla od kiedy procek "zwolnil"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak jak radzi illy kiedyś miałem problemy z kompem zaniosłem do serwisu i wyjeli mi zworke obniżając szybkość procka i za tą "naprawę" policzyli sobie 60 zł ;)

 

albo poszukaj zworki która gdzieś powinna sie walać lub w biosie poustawiaj częstotliwości na takie jak w specyfikacji procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadła o 8 st. nie czy widze różnice w szybkości pracy, nie wydaje mnie sie...:) a co tam odpale render;) ale własnie cały czas volty mi skaczą chyba czas na wymiane zasilacza bo ten to taki kupiony z obudową za 200zł... i ma tylko 300W aha render już poszedł i sie nie zawiesza ale szybkość nie jest na moje nerwy...w windowsie sie tego tak nie widzi a jak właczyłem maxa to wolniej to działa...;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nic mi nie lata w kompie żadnej zworki nie znalazłem wszytkie są podociskane... musze pożyczyć od jakiegoś kolegi zasilacz i zobaczyć jak chodzi..ale dlaczego nagle mi magistrale zmieniło, jak zworki sa tak gdzie były...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności