Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat Seicento


Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daniel, nie chodziło mi o to, że są za duże, tylko żebyś zrobił ostrzejsze kanty, ale to jednak była tylko wina tamtego ujęcia, bo na tym wygląda o wiele lepiej :D teraz to jedynie bym się doczepił tego dziwnego zgrubienia idącego od nadkola po wlot w zderzaku :)

ale ogólnie modelik mi się podoba, jeszcze raz chwalę za gładkość :)[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

zapowiada sie niezle, dopracuj troche maske bo o ile sobie przypominam to w okolicach swiatel ma ona lekkie uwypuklenia.. pewien nie jestem ale przypatrz sie. jesli utrzymasz taka dokladnosc to model bedzie 1 klasa

 

pozdro i czekam na wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack wiem było coś nie tak ale to u mnie problem z proxy, nie mogłem przez kilka dni połączyć sie wogóle z www.max3d.pl ale już wszystko jest oki bynajmniej u mnie. Pytanko czy widzicie zdjęcia renderów. Jak ktoś może to napiszcie czy tak, czy nie bo będę musiał kombinować ponieważ zależy mi na waszej ocenie....z góry dzięki wszystkim. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę :) muszę ci powiedzieć, że lubisz utrudniać sobie życie :) nie modeluj wszystkich części z jednego obiektu... takie coś nie tylko niepotrzebnie komplikuje ci siatkę, ale również zwiększa ilość face\'ów (i twoich nerwów ;)), a z resztą czy widziałeś, żeby w rzeczywistości auto miało migacz połączony z karoserią ?? oczywiście to się tyczy nie tylko migacza, bo choćby spryskiwacza na masce też... poza tym model sprawia wrażenie zrobionego z plasteliny, to znaczy nie czuję, że jest to blacha... jest taki mięciutki... no jak z plasteliny ;) to chyba przez to, że jest w nim jeszcze sporo nierówności :) no cóż, do roboty :D trzym się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack dzięki ci za to że czynnie uczestniczysz w moim WIP-ie (podziekowania również dla reszty), szanuję twoje zdanie (jak i również zdanie wszystkich tutaj wypowiadających się). Odnośnie migacza i spryskiwacza jest to oddzielny object i nie jest połączony z karoserią, a rowki dookoła nich też znajdują się może to przez ten render tego nie widać i daje wrażenie, że jest wszystko w całości. Korzystam z tutoriala grupy Evermotion gdzie modeluje się oddzielnie wszystkie częsci (i tak to wiesz:)) aha i dlaczego uważasz, że modelik wygląda jak z plasteliny - z czym wiążą sie nierówności (przy nałożeniu lakieru na modelik nie zauważyłem żadanych nierówności i przy renderze też ich nie widzę zabardzo:) pozdro.

 

P.S. Może to wina tych świateł, że wygląda jak z plasteliny, (miałem mały problem z nimi, trochę też mi się nie podobają ale nie wiem za bardzo jak je wymodelować by wyglądało to najbardziej realnie, może ktoś ma jakiś pomysł, z góry dzięki za jakąś pomoc.

 

P.S1. a może to wina tych krawędzi... już sam nie wiem...:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc modelowałeś nawet rowki pod tymi obiektami ?? :o no to jestem pod wrażeniem, mnie już by się nie chciało :) ale szczerze mówiąc to tych rowków nie zobaczysz nawet na bardzo dużych zbliżeniach (tak myślę :)) więc wydaje mi się, że możesz z nich spokojnie zrezygnować... a to że wygląda jak z plasteliny to już sam powiedziałeś dlaczego :) te rowki są chyba za mało ostre... a nierówności też są :) przyjżyj się dokładnie cieniom na zderzaku, a powinieneś to zauważyć :) trzymaj się [piwo]

P.S. będziesz modelował wnętrze świateł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

miałem nieszczęście że moja matka posiadała taki zmutowany samochód :) więc troche znam jego kształty dzięki czemu moge ci troche pomóc [piwo]

 

1. czy robisz go z blueprintów ??? jeśli nie to powinieneś !!

są na www.onnovanbraam.com

 

2. powineneś pościągać sobie sporo fotek tego samochodu i podczas pracy porównywać wygląd

 

3. ten samochód jest okrągły jak piłka a w twoim modelu jest lekko pozpłaszczany od boków i od przodu (maska ok)

 

4. co do siatki poniżej to zaznaczyłem ci co najbardziej mnie bije w oczy:

-na zielono - górna część błotnika powinna być dużym zaokrągleniem a u ciebie za szybko robi się pionowa

-na czerwono - jak już pisaliście światła dziwnie wyglądają chyba dlatego że nie są wystarczająco zaokrąglone

-na niebiesko - na masce jest zbyt mocne zagięcie (tam też powinno być okrąglej) wgnieć tą linie lub wysuń tą pniższą bo pród powinien być bardziej okrągły

 

5. a co do spojlera to się nie będe wypowiadał bo matka nie miała wersji sporting

 

jeśli zechce ci się to wszystko poprawić to model powinien wyglądać lepiej, no i będzie to znaczyło że się łatwo nie poddajesz :) (a to jest ważne w maxie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javor postaram się poprawić to co mi napisałeś (dzięki za wyczerpującą odpowiedz), jutro powinien tu wylądować upgrade z twoimi poprawkami (moimi:)), oraz wnętrze wymodelowanych świateł bo jestem w trakcie ich modelowania, a może coś jesczę wymodeluję:) zobaczymy (odstawię analizę matematyczną oraz fizykę na bok to napewno będzie tego upgrade-a więcej :):):)) jescze raz wielkie dzięki. pozdro...

 

P.S. odpowiedz na pytanko - tak robię go z blueprintów... pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uszczelki robie bawiąc się funkcjami extrude i outline w edit mesh.

co do modelu to jeszcze w kilku miejscach przydałoby sie go bardziej zaokrąglić (seicento nie ma nigdzie kantów) i jak dla mnie dziwnie wygląda ta listwa między maską a zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, uszczelki najłatwiej zrobić tak... zaznaczasz wszystkie krawędzie szyby naprzykład, klikasz \"create shape from edges\", wybierasz \"linear\", potem wybierasz w splinie grubość, klikasz \"renderable\" i \"show render mesh\", potem zamieniasz go w editable mesh i dajesz na niego meshsmooth taki sam jak na szybę, żeby idealnie pasował :)

trzymaj się [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności