Skocz do zawartości

GeForce czy QuadroFX


dyonizoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, co jest lepszym rozwiązaniem: karta graficzna typy GeForce 7900 GS ,(powiedzmy model http://sklep.benchmark.pl/pelny_32992.html) czy karta z seri profesjonalnych Quadro PNY QuadroFX 560 PCI-E (http://sklep.benchmark.pl/pelny_29080.html)? Wiem, ze te karty typy QFX sa zooptymalizowane pod aplikacje 3d, jednak ich parametry sa sporo słabsze,niez w/w GeForców. Chce również wziąć pod uwage mozliwość pracy GF w trybie SLI.

Chodzi poprostu o najlepsze rozwiązanie do maxa (praca w viewportach) do ok 1200 zł

Z góry dziekuje za komentarze

PoZdRo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość omorph

Właśnie też byłbym wdzięczny za odpowiedz ! Mam jeszcze pytanie czy 3dsmax w wersji 7.0 wykorzystuje układ SLI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanie, co jest lepszym rozwiązaniem: karta graficzna typy GeForce 7900 GS ,(powiedzmy model http://sklep.benchmark.pl/pelny_32992.html) czy karta z seri profesjonalnych Quadro PNY QuadroFX 560 PCI-E (http://sklep.benchmark.pl/pelny_29080.html)? Wiem, ze te karty typy QFX sa zooptymalizowane pod aplikacje 3d, jednak ich parametry sa sporo słabsze,niez w/w GeForców. Chce również wziąć pod uwage mozliwość pracy GF w trybie SLI.

Chodzi poprostu o najlepsze rozwiązanie do maxa (praca w viewportach) do ok 1200 zł

Z góry dziekuje za komentarze

PoZdRo!!!

Nie zastanawiaj sie tylko kupuj GF 8800 GTS cena identyczna jak quadro. Wydajnoscia 8800GTS bije na glowe to quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge się podpisać pod tym co radzi Predator

co do Quadro Ci co mieli wypowiadali się że za taką cenę spodziewali się większej wydajności

 

karty do gierek rozwijają się szybciej i ceny są przystępniejsze więc nic nie pozostaje jak tylko jakiegoś GF-a z Serii 8 kupić

 

Gdzieś wyczytałem że GF 8800 ma teotretyczną moc obliczeniową coś koło teraflopa O_O nizła dziecinka :D

 

Mtrack robił testy w maxie na GF8800 i przy 25 mln polygonów miał od 25 do 50 klatek na sekunde

 

jeszcze jakieś wątpliwości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omorph

A jakby tak spiąć dwie karty GF 7900 GS w układzie SLI ? Robił ktoś z Was takie testy pod kątem fps w maxowym viewporcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nietestowalem ale wydaj mi sie ze taniej i lepiej byloby kupic GF 7950 gx2 dwurdzenowego zamiast 2X - GF 7900 GS, czemu? srednia cena GF 7900 GS oscyluje w granicach 700-800 teraz pomoz to razy 2, co daje ci 1400-1600 zl a to niewszystko :) dodatkowo musisz byc pewny ze ci zasilka 2 te karty pociagnie :D. Jesli nie to dolicz koszt zakupu zasilacza jeszcze:).

Male porownanie :

GF 7950 gx2

ilość potoków renderujących 32 (2x 16)

ilość jednostek PixelShader 48 (2x 24)

ilość jednostek VertexShader 16 (2x 8)

wielkość pamięci 1 024 MB (2x 512)

prędkość wypełniania (wydajność układu) 24 000 MegaPixel/s

GF 7900 GS

ilość potoków renderujących 16 - razy 2 (z racji drugiej karty) - 32

ilość jednostek PixelShader 20 - razy 2 - 40

ilość jednostek VertexShader 7 - razy 2 - 14

wielkość pamięci 256 MB - razy 2 - 512

prędkość wypełniania (wydajność układu) 9 000 MegaPixel/s - razy 2 - teoretycznie 18 000 .

 

Sam sobie odpowiedz na pytanie co lepsze, ostatecznie odsylam ciebie do testow w necie bo jest ich duzo porownaj i sam ocen .Ja zamiast tych dwoch kart kupilbym jedna dwurdzeniowa.A zamisst tej dwurdzeniowej w tej cenie masz juz GTS 8800 :D ktory bije na glowe ta dwurdzeniowke (tyle ze znof dochodzi problem energozernosci karty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omorph

Jest nad czym dumać... generalnie masz racje. Tyle, że ja jeszcze tak sobie kombinuje: dokupił bym ta druga 7900tke za jakiś czas, jakby ceny kart jeszcze spadły wtedy rachunek econo miałby sens. Generalnie wymieniam teraz kompa. Zasilacz sobie chce sprawić 450W Chiefteca, taka moc chyba by starczyła ? proc: Core 2 Duo E6400 matka: Asus P5N-E 650i SLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omorph

450 to moc szczytowa i lepiej mieć troche "luzu" niż na styk dobierać sprzęt

 

500W :] to chyba kaloryfer bede musiał skręcić ?

 

Fajny link, juz przeliczam !

 

Wyglada na to, ze jednak 450W wystarczy i to z "zapasem" 150Watów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omorph ja tam bym na zapas kupil wiekszy ;) kalkulator kalkulatorem ale w rzeczywistosci czasem wychodzi inaczej. widzialem juz kilka razy markowe zasilacze ktore teoretycznie powinny sobie radzic ze sprzetem a wymiekaly wszystko kwestia budowy i czesci w zasilaczu :). Swoja droga ciekawy kalkulator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulator to tylko taki pogląd wygląda na dokładny ale raczej bym się nim nie sugerował że jest w 100% doskonały :)

150W zapasu wygląda spoko ale podczas extremalnych obciążeń może troche stopnieć :) ale może też dać rade :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności