Skocz do zawartości

Chcę zacząć animację - jaki program wybrać


milek407

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć się uczyć sam animacji postaci, znam się dosyć dobrze na photoshopie ale mam problem jaki program na pierwszy raz jest najlepszy - 3D Max czy Maya proszę o podpowiedzi ;-) i jakie jest najnowsze oznaczenie programu 3d max bo mam v.8 Autodesk to jest najnowsze czy nie ;-) pozdroo i dzięki wszystkim tym który mi pomoga wybrać oprogramowanie mam normalnie dylemat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz się uczyć animacji postaci to podstawy animacji możesz ćwiczyć praktycznie w każdym programie 3d jaki sobie wybierzesz... docelowo Maya ma kilka udogodnień, których za kilka lat może Ci w maxie zabraknąć. Ale to tylko moje osobiste zdanie oczywiście. Max ma na przykłąd CharacterStudio oraz system CAT, który można doistalować, co ułatwia w durzej mierze początek przygody z animacją postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Jeśli masz dylemat, jaki duży pakiet wybrać i uczyć się go od podstaw, to choć sam używam maxa (bo zacząłem od niego), polecam Ci raczej mayke.

Dużo się o niej nasłuchałem dobrych słów, szczególnie jeśli chodzi właśnie o animację, szczególnie postaci. Ponoć jest od maxa wygodniejsza w tej kwestii...

 

A najnowszy max to 9, lecz 8 też Ci na początek wystarczy, jeśli się na niego zdecydujesz.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności