Skocz do zawartości

Viewporty - problem z obrazem


Gość _Kreska_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Kreska_

no wlasnie, jak sobie robie w perspective albo innym widoku to strasznie obraz mi sie kaszani, linie nie sa ciagle a przerywane, wszystko jakby sie przenika . Kurcze, od czego to zalezy? Do tej pory radzilem sobie robiac w widoku user, tylko w nim obraz jest ok. jakby ktoś wiedzial o co ty biega byłbym baraaaaaardzo wdzieczny za pomoc:)

 

aha, dzieje sie tak jak 2 obiekty sie stykaja, przenikaja albo scianki sa blisko siebie (znaczy sie tez bez kontaktu 2 obiektow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W Viście "efekty" są zupełnie inne. Tutaj wybitnie szkodzi sterownik grafiki.

Rozwiązanie:

a) zmień wyświetlanie w vieportach z DirectX na OpenGL (bądź odwrotnie) i zobacz czy problem pozostaje

b) zaktualizuj sterowniki karty graficznej.

 

Co prowadzi do pytania - jaką kartę masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

system: xp z sp2, grafika: 7600 gt gigabyta.

zmienialem juz na opengl, instalowalem inne stery, sprawdzalem rozne kombinacje w konfiguracji maxa, no i nic, ciagle jest tak samo. Troche mnie to wkurza ale dopsze ze chociaz w user jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska - prosze sprobuj poszukac sterownikow nie najnowszych ale tych z rodziny 84.xx.xx do 89.xx.xx wszystkie z rodziny 90.xx.xx sa skopane i działaja roznie, moze te skopane to za duzo powiedziane, ale nie caly software działa dobrze, u mnie na 90. zacinaja sie viuporty itp po prostu nie da sie pracowac, jezeli masz grafike z rodziny 7900-7950- 8800 to musisz sciagnac 91.xx.xx i bawic sie akcelracja hardwerowa w rozwiazaniach problemow ;) innego wyjscia nie ma, musza poprawic zakładki, bo to podobno przez nie sa takie jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ehh, dzieki Klicek ale nie pomoglo, zainstalowalem najstarsze stery obslugujace 7600 i tak samo. Kurcze tzn ze innym tez sie sypie grafa w maxie? znaczy sie tak jak u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, też pracowałem na gf 7600 pod xp sp2 na maxie i nie miałem takich problemów.

Zawsze miałem najnowsze sterowniki, ale to było tak dawno, że chyba to faktycznie były 8x.xx. :)

 

Jeszcze jeden pomysł jaki mam, to żebyś zainstalował dostarczone z grafą stery gigabyte'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

nic nie pomaga, stery od gigabajta, wylacznie akceleracji sprzetowej, co za syf. Wiesz Klicek, chetnie bym ja oddal ale nie bardzo wiem jak to uzasadnic, bo jak powiem ze mi w jednym programie cos się sypie to mnie wyśmieją. Zara zaczna ściemniać ze wina softu i zebym sie do producenta zgłosil, no a tego akurat zrobic nie moge ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam po prostu oddaj jak brales w necie czy w sklepie tym bardziej nie zapytaja, nasciemniej ze nie działa z Twoja konfiguracja sprzetowa, system sie wywala i tyle :)

 

Ja np. mam cos takiego ze czesto mi się zacina karta graficzna np. na 10 sekund i do piero po 10 sekundach odcina sie obraz, niekiedy potrafi sie zrestartowac komp itp,

 

przysiegam czym nowszy sprzet tym bardziej lipny :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

to chyba jednak nie wina grafiki, właśnie wsadziłem starego geforaca (6600 asusa) i jest identyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że w czasach gdy grałem w BF42 i BF2 sporo się napracowaliśmy na forum z różnymi dziwnymi przypadkami wywałek sterów i kart. Na przykład bez kompletnego wyczyszcenia rejestru, a najlepiej reinstalacji systemu, nie można zmienić w prosty sposób karty ATI na nvidie i na odwrót, bo pojawiają się błędy. mimo zainstalowania odpowiednich sterów. Najnowsze stery też zawsze dawały w kość i każda rodzina kart miała swoje ulubione - FX - 78.xx, 6600-6800 pracowały najstabilniej na jakiś 89.xx. Poza tym jakie ludzie robią jaja sami sobie to głowa boli - przytocze tylko przykład anzjomego któremu 6600 GT nie chciało za cholere poprawnie pracować - problem ustąpił po.... podłączeniu zasialnia dla karty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności