Jump to content

Wersja Alfa niezależnego środowiska uruchomieniowego dla twórców WWW


adek

Recommended Posts

Apollo - Alpha release * Adobe Labs udostępnia wersję alfa środowiska Apollo

Apollo - Alpha release Firma Adobe poinformowała o udostępnieniu programistom przez Adobe Labs pierwszej publicznej wersji alfa środowiska Apollo. Apollo to robocza nazwa niezależnego od systemu operacyjnego środowiska uruchomieniowego, które pozwala twórcom aplikacji WWW w pełni wykorzystać potencjał języków HTML i JavaScript, technologii Ajax oraz oprogramowania Adobe® Flash® i Adobe Flex™ do tworzenia aplikacji RIA (ang. Rich Internet Application) działających bezpośrednio w systemie, bez użycia przeglądarki internetowej.

 

Apollo - Alpha release Apollo łączy technologie internetowe z możliwościami tradycyjnych aplikacji, zapewnia sprawne funkcjonowanie aplikacji niezależnie od systemu operacyjnego i przeglądarki WWW, a użytkownikom oferuje przewidywalne i wszechstronne działanie. Wersję alfa środowiska uruchomieniowego Apollo oraz pakiet dla programistów (Apollo SDK) można pobrać bezpłatnie ze strony pod adresem www.adobe.com/go/apollo.

 

Apollo - Alpha release Apollo łączy technologie internetowe z możliwościami tradycyjnych aplikacji, zapewnia sprawne funkcjonowanie aplikacji niezależnie od systemu operacyjnego i przeglądarki WWW, a użytkownikom oferuje przewidywalne i wszechstronne działanie. Wersję alfa środowiska uruchomieniowego Apollo oraz pakiet dla programistów (Apollo SDK) można pobrać bezpłatnie ze strony pod adresem www.adobe.com/go/apollo.

 

Apollo - Alpha release „Aplikacje RIA stały się podstawą współczesnej pracy w sieci. Dokładamy wszelkich starań, aby te nowoczesne rozwiązania wypełniły lukę pomiędzy siecią a komputerem osobistym. Apollo, bez rewolucyjnych zmian warsztatowych, pozwoli milionom programistów uczynić z aplikacji RIA główne narzędzia wykorzystywane na komputerach biurkowych” - powiedział Kevin Lynch, wiceprezes i główny projektant oprogramowania w Adobe. „Prezentowana wersja alfa to kolejny etap naszej współpracy z projektantami i programistami, która wspiera ich rozwój wraz z nowymi ideami i technikami informacyjnymi. Niecierpliwie oczekujemy na pierwsze efekty wykorzystania nowych możliwości”.

 

Apollo - Alpha release Apollo pozwala bezpośrednio uruchamiać aplikacje internetowe (w tym oparte na HTML, JavaScript, Flash i PDF) bez użycia przeglądarki. Zapewnia wygodę pracy taką, jak dobrze znane aplikacje systemowe. Jednocześnie daje prostszy i pewniejszy dostęp do informacji. Pozwala użytkownikom uruchamiać aplikacje bezpośrednio z systemu i korzystać z nich w trybie offline. Po nawiązaniu połączenia z siecią nowe i zmienione treści są sprawnie synchronizowane. W kolejnych wersjach integracja Apollo z systemem operacyjnym pozwoli użytkownikom przeciągać i upuszczać elementy, takie jak pliki, obrazy czy inne media, bezpośrednio do aplikacji Apollo.

 

Apollo - Alpha release Pierwsza wersja Apollo dla programistów zawiera bezpłatne narzędzia SDK pozwalające opracowywać i uruchamiać aplikacje z wiersza poleceń. Programiści WWW mogą korzystać z dowolnego środowiska programowania, w tym z narzędzi Adobe, takich jak oparty na Eclipse Flex Builder™, Flash czy Dreamweaver®. Pozwala to opracowywać i wdrażać aplikacje szybciej niż w przypadku tradycyjnych aplikacji systemowych. Apollo stanowi uzupełnienie technologii Ajax i innych metod wykorzystywanych w aplikacjach RIA. W kolejnych wersjach Apollo przewiduje się obsługę formatu PDF, pracę w systemie Linux, lepsze wykorzystanie technologii Ajax, a w przyszłości również ekspansję na urządzenia przenośne.

 

 

Apollo - Alpha release Ceny i dostępność

Wersję alfa środowiska uruchomieniowego Apollo niezbędną do działania aplikacji oraz pakiet SDK dla programistów można pobrać bezpłatnie ze strony Adobe Labs pod adresem www.adobe.com/go/apollo. Apollo SDK jest dostępny w wersji angielskiej. Środowisko uruchomieniowe i SDK przygotowano

w wersjach do systemów Windows i Mac OS. W przyszłości pojawi się także wersja do Linuksa. Więcej informacji o środowisku Apollo i jego wymaganiach systemowych można znaleźć pod adresem www.adobe.com/go/apollo.

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś coś z tego rozumie??;) ach ta informatyczna nowomowa...

co tydzień powstają dziesiątki rewolucyjnych, innowacyjnych środowisk, które mają synchronizować naszą pracę;)

jakby nie można było po ludzku napisać, że to jest program i robi to i to.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy