Skocz do zawartości

licencja a programy używane


moonrake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Chciałbym zacząć "przygodę" za zarabianiem na grafice ;) Jestem studentem i pracuje niestety nie w swoim zawodzie. Co prawda nie pracuje w 3D ale temat jest raczej uniwersalny. Chcę zakupić oryginalne programy żeby móc pracować na umowę o dzieło. Nie stać mnie niestety na nowy soft. Czy może mi ktoś naświetlić sprawę z przejęciem licencji. Dokładniej interesuje mnie zakup Flash'a i Photoshop'a.. Wiem, że oprogramowanie takie rejestruje się u producenta. Czy licencja w ogóle zezwala na odsprzedanie programu z zachowaniem praw licencyjnych? Czy jeśli program jest zarejestrowany na inna osobę przysługują mi wszystkie prawa takie jak instalowanie upgrade'ów na wyższe wersje itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak zadzwonić do dystrybutora Macromedia i Adobe w Polsce i zapytać jak to jest.. Pytanie tylko, czy chęć sprzedania kolejnego egzemplarza nie spowoduje, że powiedzą mi, że muszę kupić nowy program w sklepie a w rzeczywistości mam prawo do przejęcia licencji.. Ale mam jeszcze jedno pytanie.. Czy wersje trial'owe (30 dniowe) można wykorzystywać w celach komercyjnych?? Czy mogę sprzedać firmie prezentację zrobioną na wersji testowej?? (nadal chodzi o Flash i Photoshop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem.. Dałbym sobie głowe uciąć, ale kumpel mnie zapewniał, że w firmie w Poznaniu jeśli nie mieli programu używali trial'ówek.. W końcu tak mi namieszał, że stwierdziłem iż może mój angielski jest zbyt ubogi żeby znaleźć w licencji fragment zezwalający na takie użycie ;P

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujesz programu a licencje, wiec jak sprzedajesz to ta wlasnie licencje, nie przysluguje ci wtedy prawo do upgradow, jak sprzedales to musisz kupic jeszcze raz zeby uzywac. Przeciez to byl by niezly biznes jak bys mogl kupic program i sprzedawac zachowujac prawo do upgradow, sprzedajesz kilka razy, kupujesz upgrade, sprzedajesz kilka razy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky chyba się źle zrozumieliśmy ;) Chodzi mi o to, czy jeśli kupie od kogoś program z licencją to czy prawnie mogę z niego korzystać.. Bo niektóre firmy zastrzegają sobie w licencji brak możliwości sprzedaży programu, albo sami ustalają warunki odsprzedaży jak pisał wyżej Tomek Kosiorek odnośnie maxa. Nie mam zamiaru sprzedawać jednego programu kilka razy ;) Chcę wiedzieć czy mogę kupić np na allegro oryginalnego Photoshopa i legalnie na nim pracować.. A nie żyć w stresie, że mimo tego że kupiłem oryginała i mam licencje to nie mam do niego praw bo np (czysto hipotetycznie) na stronie producenta ten program jest zarejestrowany na inne nazwisko czy firmę i ja mam licencję ale nie mam do niego prawa (zdobyłem licencję niezgodnie z prawem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam już pełna odpowiedz na pytanie. Photoshopa licytuje na allegro.. na razie 6 i do wersji CS2 upgrade chce kupić, ale Flash'a nigdzie nie znalazłem do kupienia używanego. Wiec czeka mnie wydatek 1 700,00 zł na nówke 8 Basic.. Nie ma może ktoś z was Flash'a na sprzedaż?? Chętnie sie dogadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności