Skocz do zawartości

Layout: do oceny.


fred_000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Będę tu zamieszczać swe wypociny, żeby nie rozpoczynać zbyt wielu wątków.

Jeśli najdzie Was ochota do komentowania, to proszę zaznaczyć o który lej chodzi;)

dzięki.

 

To projekt stronki dla koleżanki, która robi zdjęcia ślubne.

Proszę o komentarze.

Trochę się rozmazało po kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Srebrno białe tło biały font - mało kontrastuje. Nie czytam strony bo nie mogę, szukam następnej.

Typografia chyba jest dobrze dobrana ale to trzeba sprawdzić jak będzie kolor bardziej kontrastowy.

Top do wymiany wg mnie mogła by być jakaś fotka informująca co to za strona. Może jakiś aparat plus zdjęcie ślubne, albo zdjęcie ze scenką: fotograf uwieczniający młodą parę :?:

Bardzo kontrastujesz na całej stronie, wcale nie wiadomo na czym oko zawiesić. Prawdopodobnie lepiej by to wyglądało jak by font miał ciemniejszy kolor.

Nie wiem dlaczego pojawia się tam to pudełko. Ani to prezent ani paczka. :| Dodatkowo to pudełko wymusza że przesuwasz okienko z tekstem zamiast je zwęzić. ramka poniżej jest krzywo ustawiona względem "kolumn" z prawej jest dalej.

 

Tak szczerze to jak usuniesz zdjęcia pary młodej i napis w topie to już nie wiadomo jaki charakter ma mieć witryna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi :)

 

Knysha, kwiatek ma ściśle określone zadanie ;) (odpowiedzialne) Ma rozweselić i ożywić stonowaną resztę.

Co do typo, pomyślę.

 

Navar, jestem zmuszona polemizować.;)

Trochę przesadziłeś z tym "nie czytam, wychodzę". Zasadniczą treścią tej strony jest galeria, także myślę, że nawet jeśli kogoś by zdenerwował ten frajerski font, to kliknąłby se z ciekawości na odnośnik do galerii, gdzie czytać nie trza. Także trochę dramatyzujesz.

Top do wymiany. Mogłabym wrzucić scenkę z młodą parą, ale wydało mi się to nagromadzaniem zbyt dużej ilości podobnych motywów, przecież cała galeria będzie na ten temat, a odnośniki do niej, naprowadzające na trop, znajdują się na pierwszej stronie. Poza tym to dość tendencyjne. Fotograf, młoda para, gołąbki, obrączki, sala przystrojona balonami, pan przy kibordzie (krążek, złoty krążek), kiełbasa na stole. Wydaje Ci się, że trzeba używać dosłownych przekazów, bo nikt się nie domyśli. Myślę inaczej.

Być może gdyby usunąć z pierwszej strony zdjęcie młodej pary i napis w topie to już nie wiadomo by było, gdzie się człowiek znajduje, ale nie ma potrzeby ich usuwać, bo one właśnie tam po to są, żeby informować.

Po co przesadnie nasycać stronę elementami związanymi z jej tematyką. Więcej wiary w inteligencję internutów. ;)

Pudełko to taki sentymentalny motyw. Z tego pudełka będą wystawały zdjęcia okraszone stokrotkami. Trochę mnie poniosło ;)

I nic nie wymusza, asymetria (którą wyłapało Twoje sokole oko) jest celowa, choć nie twierdzę, że piękna.

 

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polemizujmy :D

 

 

Navar, jestem zmuszona polemizować.;)

Trochę przesadziłeś z tym "nie czytam, wychodzę". Zasadniczą treścią tej strony jest galeria, także myślę, że nawet jeśli kogoś by zdenerwował ten frajerski font, to kliknąłby se z ciekawości na odnośnik do galerii, gdzie czytać nie trza. Także trochę dramatyzujesz.

 

Wiekszosc internautow to wzrokowcy, wiec masz troche informacji, ale jezeli na "dziendobry" uzytkownik nie dostanie chociaz jednego header'a o czym jest strona, moze sie skutecznie zniechecic.

 

Wydaje Ci się, że trzeba używać dosłownych przekazów, bo nikt się nie domyśli. Myślę inaczej.

 

Niestety, w 95% przypadkach, trzeba.

 

Być może gdyby usunąć z pierwszej strony zdjęcie młodej pary i napis w topie to już nie wiadomo by było, gdzie się człowiek znajduje, ale nie ma potrzeby ich usuwać, bo one właśnie tam po to są, żeby informować.

Po co przesadnie nasycać stronę elementami związanymi z jej tematyką.

 

Przesycenie, a umiejetne wykorzystanie w 'wtopienie' w design strony to dwie rozne rzeczy ;]

 

Więcej wiary w inteligencję internutów. ;)

 

Te pare lat, gdy juz siedze w webdesignie, troche nagielo to stwierdzenie - negatywnie :D

 

Pudełko to taki sentymentalny motyw. Z tego pudełka będą wystawały zdjęcia okraszone stokrotkami.

 

Pudelko sentymentalnym motywem :D? Czego motywem?

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrokowiec nie będzie tracił czasu na czytanie jakichś oklepanych frazesów. Jego wzrok jak magnes przyciągną przykładowe galerie i tam też się uda nie tracąc czasu na istniejące tylko dla formalności wstępy. ;)

A tak serio serio, to powiedziałam, że pomyślę nad tym białym tekstem.

 

Kto to zbadał, że w 95% przypadków trzeba? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Czy pasztet zawsze musi mieć na wieczku kogucika (opcjonalnie indyka, kaczuszkę lub uśmiechniętą świnkę),a w reklamie proszku do prania żona już zawsze będzie opowiadać o brudnych skarpetkach swego męża? Czy nie lepiej oddziaływać na podświadomość miast używać wyświechtanych symboli?

Poza tym, zanim wzięłam się w ogóle za tę stronę, weszłam sobie na kilka pierwszych z googla. I stwierdzam jednoznacznie, że gdyby usunąć z nich tekst i zdjęcie(a) to nie wiadomo o co chodzi.

Nie bronię tutaj zaparcie mojego skromnego projektu. Jednym się podoba, innym nie. Ale nie popadajmy w przesadę.

Biel, szarość (która może być kojarzona z białym złotem bądź z czymś szlachetnym np. srebrem), białe kwiatki (niekoniecznie róże), dekoracyjna czcionka - to wystarczy aby średnio inteligentnemu człowiekowi narzucił się pomysł z czymś odświętnym, a nie z firmą produkującą robocze ubrania czy zakładem mięsnym.

 

Przesycenie, a umiejetne wykorzystanie w 'wtopienie' w design strony to dwie rozne rzeczy ;] - prawda.

O przesyceniu napisałam w konkretnym kontekście, Twoje stwierdzenie jest jakąś tam uniwersalną prawdą oderwaną od tego tematu. Chyba, że to jakaś aluzja ;)

 

 

No motyw, element po prostu, nie czepiaj się Mr. Miodek.

 

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba, ja bym sie tylko zastanowil nad bardziej czytelna czcionka na dolo, kolo tych zdjęc dwoch, i no wlasnie, te zdjęcia tez mogly by byc w jakichs ramkach albo tez z zagietym rogiem, ale ogolnie jest to bardzo ladna stroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nika_k

Chodzi o konstruktywne uwagi?:-)

Jesli tak, to ja troche od siebie:

1. mam wrazenie,ze blizsze Ci projektowanie dla DTp, bo rozlozenie 2 modulow z duuza iloscia tekstu na roznych wysokosciach, z roznego rodzaju naglowkami raczej na to wskazuje.Dlatego moze warto skupic sie jednak na www. Fajnie jesli home miesci sie w 1024x768, czyli roboczy rozmia 950x550. A tuatj straasznie duzo trzebaby przewijac

2.Wg mnie o wiele za duzo tekstu na home. I tak tego nikt nie czyta w pelni.Moze warto ograniczyc sie tylko do kilku zdan w kazdym z tych modulow:O NAS, OGRODY ZIMOWE. No i fajnie wprowadzic jakies formatatowanie tekstu - wieksza, mniejsza czciona, bold, kolor.

3.Ludzie raczej pomijaja wogole czytanie ifno o firmie.Skoro wazny produkt podkreslilas wyraznie fotka, moze warto zmienic kolejnosc modulow.WWW czytamy od lewej, wiec ja dalabym wieksze , i jako pierwsze pole:OGRODY ZIMOWE, bo to pewnie bardziej inetersuje potencjalnych Klientow.A moze zamiast O FIRMIE warto wystawic juz na strone glowna DANE KONTAKTOWE?

4. Co do kompozycji> nad montażem moznaby jeszce troche popracowac, ale przyjemny sloneczny klimat jest:-)Za to strefe, gdzie jest logotyp i gorne haslo mozna zmniejszyc. Troche przyciezka.

5.teksty pewnie beda htmlowe, czyli powiny byc niesmoofowane. A moze do menu przydalaby sie jakas czcionka ciekawsza niz verdana?

Ogolnie - troche brak zasad projektowania www, (teksty, uklad, jakichs buttonow- wiecej itd.)..ale pewnie zaczynasz dopiero, wiec wszystko przed Toba:-).Moze na tym etapie warto ogladac takie strony jak

http://www.templatemonster.com

 

Komercha, ale ogolnie powszechnie stosowana:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joop777

Jak dla mnie to razi w oczy.

Mało zachęcająca stronka.

Tekst nieczytelny. Dolne menu ma nierówne odstępy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności