Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Mój pokój


QbisieQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh dzięki :-) postaram się jak najszybciej porobić zdjęcia pokoju i pokazać dla porównania. Dorobiłem kołdrę,koc i prześcieradło do łóżka.Ile ja się z tą kołdrą męczyłem- a itak nie wyszła mi dokładnie tak jak chciałem.Jak trochę od niej odpocznę to potem ją poprawię.

PS. zapomniałem zmienić ustawienia nóg przy stole, ale to się zrobi.Pod kołdrą będzie poducha of course-dla tego część jest trochę uniesiona.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kilka drobnych rzeczy (nie mam za bardzo w tym tygodniu czasu-egzaminy do liceum :-) ) ...z nogami od krzesła się bardzo męczyłem, ale już najgorsze mam za sobą.

No i jeszcze dla porównania zdjątka mojego pokoju i wiecznie panującego tam bałaganu :-)

PS.Tapetę poobgryzał królik.Możecie się przyjżeć tym budzącym wątpliwości nogom od stołu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ zamierzam poprawić tę kołdrę, czy istnieje jakiś mało skomplikowany sposób na robienie fałd na powierzchni ?? Czy po prostu będę musiał walnąć po 50 vertexów na dwie strony i ze 20 na jedną i spróbować to wymodelować ??

Nois jak coś mnie nie interesuje bo chcę panować nad wyglądem fałd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołdrą zajmuje się co jakiś czas - muszę dobrze poznać opcje. Ale jestem happy bo skończyłem (chyba-wasze uwagi o tym zadecydują) krzesło.Brzmi śmiesznie ale to dość skomplikowana konstrukcja (przynajmniej dla początkującego) Tak więc zamieszczam rendery i oceniajcie ! :-)

Aha, jeszcze pytanko: dla czego te cienie - na podłodze i powierzchni siedzenia są takie do ,,tylnej części zadniej".Co zrobić żeby jakoś wyglądały przyzwoicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam aa i gi a boolean - nie wiem co to. Gdzie renderuje ? No właśnie nie wiem o co chodzi, kilkakrotnie zetknąłem się z tym, że ktoś mówił, że renderuje w v-rayu albo w czymś tam innym. To są jakieś programy czy w max'ie jakieś funkcje czy co ? J poprostu w max'ie klikam render->render i koniec.Ilość polygonów na powierzchni gdzie jest cień też ma znaczenie ? Proszę o rady dot. cieni-świateł :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kwietnik i wreszcie poprawiłem kołdrę (zrobiłem ją od nowa) dzięki za powiedzeni mi o edit poly - bardzo przydatne :-) usunąłem również to nieszczęsne światło. Już wiem co było nie tak - wystarczyło typ zmienić na area schadow i już cienie wyglądały przyzwoicie.

Aha i jeszcze pierwszy test teksturek - narazie tylko łóżko.

...więc komentujcie ! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki na pewno się przyda :-)

Tymczasem dorobiłem kilka rzeczy - drzwi są jeszcze niedokończone, ale jest kolejny test teksturek.Zobaczymy czy Wam się spodobają.

( Jak człowiek tak długo bez przerwy nad czymś siedzi to już przestaje widzieć niektóre rzeczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz lepiej ale fotoreal to jeszcze nie jest.Podoba mi się obraz.Mógł byś mi zapodać jakoś te konie w obrazie bo mi sie podobają?Dorób detali,włącz gi i zrób wszystkie sciany,sufit i wtedy zrenderuj.Efekt powinien być lepszy.

 

ps tex podłogi do wymiany.Wez w lepszej roz. texturę załatw

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next update-trudno nie zauważyć co doszło :-)...trochę się namęczyłem przy regale z teksturkami ale chyba są ok.

Ponieważ powoli kończę umeblowanie pokoju a już niedługo zajmę się przedmiotami i wiedząc jakie problemy mnie czekają liczę na małą pomoc:

-jak stworzyć materiał lustra

-jak zrobić żeby np.od blatu odbijały się inne przedmioty

- no i jeszcze jak zrobić ten %#$ klosz :-D

Jak ktoś będzie miał chwilkę by odpowiedzieć na pytania to na priva albo na maila pisać ([email protected]) . Z góry dzięki !

 

Ps.narazie jest brak oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro było wielokrotnie na formu:

Po renderach mniemam iż standardowy renderer:

zakładka material (M)-przycisk(standard)-raytrace-rozjaśniesz (reflect)

Ten klosz:

Z line zrób główny kształt -modyfikator lethe- obrót o 360/(ilość tych dużych zgrubień czy jak to tam się zwie). Powstanie ci część, którą na czerwono zaznaczył poprzednik.

Teraz comvert to-poly. A reszta to bevel, extrude itd

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za pomoc. Tymczasem dodałem ścianę z oknem i pseudo balkonem :) może nie za szybko ją dorobiłem ale że jestem początkujący to ciągle się uczę i poznaje dopiero nowe techniki - więc to trwa.

 

Ps. Te materiały które są na ścianie to dopiero próbne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący i typu "Mój pokój" podobają mi sie i sam coś takiego planuje :D tylko muszę sie jeszcze podszkolić, a ten pokoik nawet fajnie powstaje :) czekam na efekcik końcowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoik zapowiada się fajnie. W modelingu jesteś całkiem niezły (ciekawe rozwiązania stosujesz), ale oświetlenie, texturki a szczególnie render to podstawa to foto-realistycznego efektu końcowego. Bez emisji fotonów (GI i kaustyki) ani rusz. Przerób kilka tutków o renderingu, zresztą osobiście polecam mental-raya. od chyba r6 jest w standardowo w maxie. mam 8 wiec za mentala nie płaciłem :P. Ogólnie zmierzasz w dobrą stronę! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - GI już kumam...narazie nie ma oświetlenia,( zrobie na sam koniec) A co do Custic to mam problem ponieważ nie wiem jak to włączyć :-/

Robię sobie np dzbanek daje mu materiał szkła czy jakiegoś chromu + przezroczystość klikam PPM ,,Properties" w zakładce mental ray zaznaczam ptacha przy ,,generate Caustic" a na renderze nie ma refleksów świetlnych. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ni było... najpierw czterodniowa wycieczka klasowa a potem jakoś mi się nie chciało nic w maxie robić, ale zmobilizowałem się i coś tam przez ostatnie 2 dni zrobiłem :)

- pelemka ( moja pierwsza roślina w max'ie

- kilka rzeczy do kaloryfera dodałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności