Skocz do zawartości

Tab Panel raz jeszcze...


Yansen

Rekomendowane odpowiedzi

Problem już był poruszany ale u mnie coś nie działa. W helpie jest napisane, że nie ma tabpanel’u bo niby tak jest fajniej (jak dla kogo). Dla mnie brak tabpanelu to duży krok wstecz. Nawet jeśli to co piszą (że dzięki temu max działa szybciej :o ) to dla mnie jest to duża niedogodność. Kosztem 20 pixeli (tak wysokie są te zakładki) mam wszystko pod ręką. W helpie napisali , że jeśli wczytam UI z Maxa 5 to będę miał tab panele. No to wziąłem z maxa 5 pliki .ui, .qop, .mnu, .kbd, .CUI oraz .clr i skopiowałem sobie do max’a 6. I niby tab panele pojawiły się z tym , że o ile zakładka render i modeling jest ok to już np. zakładka Object czy Compound są zupełnie puste! No i niech ktoś mi powie , że nowsze jest lepsze.... Acha jak wczytam UI z katalogu \\LegacyUI to też jest źle (tz. tabpanel pojawia się ale zakładki są puste). Ki diabeł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja juz w R5 wywalilem Taba, bo zajmowal mi miejsce i zlapalem sie na tym, ze.... nie pamietam nazw modyfikatorow! :) Caly czas pracowalem z ikonkami, po ktorych poznawalem ich dzialanie. Teraz jest juz dobrze;)

 

U mnie tez nie dziala UI z R5, musialem wszystko ustawiac od poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się ma takie problemy z pamięcią jak ja to tab panel rulez... A na tych 16 pixelach mi naprawde nie zbywa... Mi się po prostu parcuje z tab panelami wydajniej. W końcu chyba zainstaluje MAX\'a 5 bo w 6 i tak mi Voice-O-Matic nie działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowie o 6 drogi Batou a nie o 4.1 czy 5... Ale nic to. Okazalo sie , ze wiele osob tesknilo za tab panelami i na oficjalnym forum Discreeta jest post w ktorym mozna sobie sciagnac pliki CUI i CLR i (podobno) wszystko jest ok. Jak zbadam sprawe to dam znac.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Mnie też brakuje Tab Panel :( Yansen jak uporasz się z tym problemem to podziel się informacjami jak to zrobiłeś ;-) sam \"tęsknię\" za Tab Panelem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne to forum. Sam postawiłem problem i sam go rozwiazuje :D. Ale ok.

Tu http://www.ftj.agh.edu.pl/~malinowski/LikeMax5_UI.zip macie spakowane pliki ktore skopiujcie do katalogu [MAX_Root]\\UI . Teraz wczytajcie UI :LikeMax5_UI i gotowe. Mało tego, że tab panele macie to jeszcze są i ikonki (u mnie był właśnie taki problem - patrz wyrzej). Mało tego - dzieki panelom zaoszczedzicie miejsca bo : zamiast osobnego paska \"reactor\" macie zakladke reactor_1 i już(tak samo z Layer). Troche różni się to od MAX\'a 5 bo doszły np. nowe światła z MentalRay\'a (nie ma do nich ikonek są jako napisy) ale myśle , że wszystkim MAX\'owiczom przezwyczajonym do 5 się to spodoba (mnie się podoba :P).

 

Yansen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Yansen

No fajne to forum. Sam postawiłem problem i sam go rozwiazuje :D. Ale ok.

[...]

Yansen.

 

No to odkryłeś tajemnicę pomagania na forum ;) Bardzo często w przypadku jakiegoś konkretnego problemu moderator czy user z chęcią pomocy nie od razu zna odpowiedź i jej szuka w sieci.

Jak widać, znalezienie wcale nie jest aż takie trudne, a przy okazji i innym pomogłeś :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności