Skocz do zawartości

Oglądanie 3d zrenderowanego modelu.


Gość BigBen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BigBen

Witam

Ostatnio zaciekawiło mnie jakby można było zrobić, render który następnie można sobie oglądać, tak jak model w viewporcie. Chyba wiadomo o co chodzi? Powiedzcie czy wystarczy standardowy program z jakimś rendererem np, max + vray. Chciałbym sobie spróbować takie coś, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

możesz wypalić teksturę (texture baking / render to texture ) i potem w viewporcie (nałożywszy wypaloną teksturę) będzie ci wyglądało prawie jak render.

 

Jeszcze możesz zamiast materiału Standard nałożyć DirectX9 (nie będzie go jeśli korzystasz z OpenGL), i tam wybierając odpowiedni shader możesz w viewportach wyświetlać np. normalmapy lub bumpy itp.

 

Obie opcje odnoszą sie do samego maxa, jeśli chcesz to samo mieć poza programem to nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Na stronkach o mobile phone pojawiały się właśnie takie model, ze sceną oświetleniem, materiałami i chciałem sobie coś takiego wypróbować. Co ciekawe nie potzreba żadnego programu, wyświetla się tylko okienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też zrobić tak że ustawiasz kamere i przypisujesz jej scieżkę ruchu po okręgu i renderujesz po kolei wszystkie klatki, później łączysz wszystkie obrazki w programie jeżeli dobrze pamięatam Panoptgui i możesz oglądać pracę w Quick time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności