Skocz do zawartości

postac + wszystko co pozniej


polon

Rekomendowane odpowiedzi

wymodelowalem sobie postac, uczynilem to w wingsie, model ten otóż posluzy jako postac w animacji. Mam teraz niestety problem z mapowaniem postaci , a dokladnie zupelnie nie wiem jak to zrobic. Obejzalem tutoriale Mr Klicka o zbrush i mam chec zrobic do mojego modelu stwozyc normalmape. Na tuch videotutorialach Mr Klicek mapuje glowe w wingsie, czy to jest dobry soft to mapowania? chcialbym jednakze wiedziec jak zmapowac postac w maxie. wole sie dopytac na forum niz zaczne na powaznie cos robic zebym potem w polowie pracy nie zmienial softu.

No i nie zauwazylem czy te postacie - ten spiderman, czy potem alien to byly mapowane czy jak, bo widzialem to mapowanie tylko tej glowy w wingsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W wingsie masz mało roboty po ten soft ma fajny autoamt do mapowania (rysujesz szwy i unfold) a w maxie to pelt maping i pozniej zabawa z relax dialog. Ogólnie ten wingoswy autoam się sprawuje dobrze więc jak nie chcesz się namęczyć to mapuj w wingsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest odpowiedz, zassalem juz te tytki klicka z dzialu webart i zobaczymy co wyjdzie

moze kiedys sie nawet pokusze o wklejenie mojego scenariusza i innych tez

ten post nie oznacza ze nie czekam na dalsze instrukcje, moze jakies linki do porzadnych tutkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i tak pelt mapingiem będzie szybciej a te tuty były pod maxa 7 gdzie nie było jescze tego tworu. Większość uważa że pelt maping jest do dupy ale według mnie można szybko i fajnie rozwinąć UVW. Znajde dziś może trochę czasu to nakręce tego tuta i temam będzie zamknięty (mam taką nadzieję :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten videotutek to by sie przydal, choc nie jest źle, widze ze wings jest o wiele prostszy niz max jesli chodzi o mapowanie, aczkolwiek jeszcze nie mialem czasu sprawdzic jak jest z importem tego zmapowanego modelu do maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności