Skocz do zawartości

ilustracje 2d: knajpa morderców


mort

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Oto jedne z nielicznych moich prób digipaintowania :) za zadanie miałem zrobić 4 ilustracje do wiersza z wkomponowanym tekstem, oraz okładkę(jeszcze nie zrobiona, dorzucę kiedy już ja namaziam). wszelkie słowa krytyki mile widziane.

 

!! UWAGA !! DUŻE PLIKI !! (około 150kb każdy rozdziałka 1200x1700)

 

il.1:

http://images20.fotosik.pl/361/d3f7b47834190bd5.jpg

il.2:

http://images21.fotosik.pl/305/f89ae6650fbf57a9.jpg

il.3:

http://images20.fotosik.pl/361/7bafe75d31a18076.jpg

il.4:

http://images21.fotosik.pl/305/731ff9f4c89576db.jpg

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hmm... stylistyka prac kojarzy mi sie z ilustracjami w lekturach szkolnych, ale moze sie podobac :). niektore są za ciemne i nie sluzy im upodabnianie klimatu

duzym minusem jest napewno typografia i rozwiazanie układu tekstu - jest nieczytelny (kolor zlewa sie z tłem), przekoślawienia barzo utrudniają czytanie, zbyt bajerancka czcionka, a przez to nieczytelna. no chyba ze to artystyczne, przez wielkie "A" ma być :d

 

ja bym albo poszedł zdecydowanie w strone wiekszego realizmu, albo (najcześciej jest to z braku umiejętnosci - choć nie mówie ze jest tak w twoim przypadku) w strone uproszeczenia środków i form

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

dzięki za komentarz, jeśli chodzi o tekst to czcionkę i jej kolor napewno zmienię, ale układ musi pozostać taki, gdyż to było założenie zadania że tekst ma być "wpasowany" w kompozycję i perspektywę i po prostu już jest zatwierdzony przez profesora :)

 

dzięki za krytykę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze,

 

[MB]osobiście rzekłbym że jestem pewien, że Staszewski nie myślał o takich klimatach, ale jakoś zawsze mi się tak to kojarzyło..cóż dziecko skażone grami komputerowymi jestem :P

 

myślałem też żeby umiejscowić to w okolicach początku XXw. ale zostało jak jest.

 

co do tekstu jak już mówiłem, musi tam być, ale napewno zostanie poprawiony.

 

misiekhc jeśli chodzi o detal niestety czasu nie starczyło a i umiejętności jednak nie mam...do tej pory w 2d zdarzało mi się robić tylko fotomontaże ew proste podmalówki, ale nie jestem w tym zbyt dobry...

 

pozdo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, dopiero zobaczyłem, rzadko zaglądam do 2D:p

 

Fajnie, że próbowałeś bawić się światłem, jednak to jeszcze nie to.

Jak malujesz światło, miejsca oświetlone, w grę wchodzi kolor, nie znaczy to że tam gdzie pada światło ma być jasno białe, jasno żółte albo jasnoniebieskie bo "tam się świeci". Czasem kolor który rozświetla, sam w sobie może być zupełnie absurdalny na pierwszy rzut oka. Chodzi o to że gdy patrzymy na żywo na otoczenie widzimy miejsca oświetlone i zacienione, "wiemy", że tu jest jasniej a tam ciemniej, natomiast gdy patrzysz na płaski malunek, widzisz tylko i wyłącznie kolor, i to własnie kolorem musisz oszukiwać widza.

Nie bój się eksperymentów z kontrastami.

 

W oczy rzuca mi się też brak expresji w kresce, brak charakteru, wyglądają trochę jakby były malowane "na siłę", kwestia wyrobienia zapewne..

 

Najbardziej mi się podobają 2 pierwsze obrazki, dwa pozostałe juz mniej...

 

Powinienem się wstydzić ale sam się prosiłeś:p

Pozdro!!

PS:Hellboundowi się mocniej dostaje zazwyczaj:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności