Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mazda Rx-8


Gość Medivho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Medivho

Zaczne od tego ze jest to moj pierwszy model wiec prosze o wyrozumialosc :)

Po zrobieniu dziesiatek tutoriali nadszedł czas na zrobienie pierwszego modelu samodzielnie. Mój wybór padł na chyba dobrze wszystkim znaną Mazde Rx8 :)

Jednak sam niewiem czy model nad którym pracuje przypomina pierwowzór? I tu właśnei prosze was o ocene mojego dzieła oraz wskazowki co poprawic oraz zmeinic zeby jeszcze bardziej upodobnic go prawdziwej Rx ósemki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

witam na forum

cos ostatnio rx-8 popularny sie zrobil... ba, sam od roku zbieram sie zeby go kiedys zrobić, ale nie czuje sie na silach na samochody.

W kazdym razie:

jak narazie to plastelina i nierownosci widac. Pokaz siatke low poly, wtedy mozna sie do wiekszej ilosci rzeczy czepiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można powiedzieć że przypomina :)

Na początek modelowanie samochodów jest bardzo trudne, uważaj żeby się nie zrazić przez niepowodzenia. Oglądaj dużo zdjęć, analizuj i wyciągaj wnioski. Oglądaj siatki osób które już w tym siedzą jakiś czas, wiele się z tego można nauczyć :D

 

PS: Przypatrz się jak inni prezentują swoje modele tzn. jakie ujęcia kamery, jakie materiały. Bo z aktualnych renderków nie widać za dużo (niebieski + ciemne tło do siebie nie pasują za bardzo)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj białe tło na razie, studio później zrobisz. Nie zapomnij wyostrzyć niektórych krawędzi.

 

Ja sie pare razy zabierałem za RX-8, ale jakoś najpierw mi sie nie chcialo, a teraz za słaby komp(10fps to za mało na modeling)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siateczka na pewno odsłoni sporo błędów bo na pewno sa ale ogólnie przypomina to rx8...chociaż sam samochód nie dorównuje rx7...no ale działaj dalej i tak jak napisał :X-em[2]: nie zrażaj sie!Bo wszystkiego mozna sie nauczyc...Powodzenia i na pewno bede tu zagladal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-8 to byla moja druga fura, a twoja wyglada o niebo lepiej niz moja- dobry znak ;) staraj sie zachowac rowne odleglosci miedzy edgesami, zapoznaj sie z narzedziem zwanym View Align, zobacz co napisalem w attachimencie no i przede wszystkim nie poddawaj sie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh...napisalismy w tym samym czasie...ogólnie to to co napisał Mirach i Kr3tz wyczerpuje na razie temat bo o jakichs dokładnościach lub ich braku narazie mowic nie mozna...popraw siatke i pamietaj o tym zeby poligony były w podobnych rozmiarach:)Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medivho

Zaczołem wykańczać przód chyba wychodzi nienajgorzej:P

96ce1b6fb90bd511m.jpg

 

Jakie opony proponujecei do tego samochodu? Narazie mam takie cos:

8b32b65e8bda15d0m.jpg

 

PS. Na czym polega to narzędzie "View align"? Próbowałem dojść ale jakos nie moge ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siatke Ci wyrównuje w zależności od widoku, jeśli np. krzywą siatke poddasz mod. View Aligin w oknie left, to z tej siatki powstanie idealnie płaska powierzchnia względem tego widoku (czy jakoś tak :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

wydaje mi sie ze powinienes jakies blueprinty zalatwic. Masz jakis blad z przodu samochodu. Tam gdzie jest wlot eee ? wlot powietrza ? jest zbyt czubisty wydaje mi sie ze rx8 ma bardziej plaski przod( widziany z gory )

 

Jak sie tez dobrze przyjrzysz to ten trójkat na masce samochodu zajmuje jakies 60% dlugosci maski a na renderku wyglada na jakies 40%. Mysle ze jesli zaznaczysz caly przód i go lekko przeskalujesz i podsuniesz do reszty samochodzu powinno to wygladac bardziej podobnie.

 

Wzoruje sie na fizycznym modelu ktory mam w domu :P wiec mozliwe ze to on jest zly :)

 

http://www.sfondideldesktop.com/Images-Cars/Mazda/Rx8/Mazda-Rx8-0001/Mazda-Rx8-0001.jpg

 

nowe: Dobra niewazne :) nie zwrócilem uwagi ze brakuje lini maski czyli trójkat sie wydaje ok :P

 

--Edit by Bzyku--

sorki musialem ale uj sie moze i nie kreskuje ale trójkąt to wyjatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności