Skocz do zawartości

zadanko ze statystyki


pecet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ech, wiedzialem, ze jest jakis haczyk :D Ta "interpretacja wynikow" wygladala podejrzanie w swietle moich obliczen ;)

 

A serio, to nie sadze, ze ktos ci to rozwiaze na forum. Tu wbrew pozorom sporo liczenia. Pamietam dokladnie takie zadania na kolokwiach ze statystyki i glowny problem polegal na braku kartek i miejsca na rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz mieć pełne obliczenia, czy tylko wyniki ?

Jeśli tylko wyniki, to excel da rade:

1. z tego co się orientuje, to mamy tylko 2 typy skali: liczbowe i jakościowe, więc reszta jest oczywista

2. Nie czaje do końca, ale wystarczy chyba obliczyć tylko:

Miary tendencji centralnej: średnie (arytmetyczna, geometryczna, harmoniczna), mediane, odchylenie przeciętne (w excelu odch.średnie), może kwartyle (ale to bym sobie odpuścił)

Rozproszenie: odchylenie standardowe i wariancje, jest jeszcze współczynnik asymetrii Pearsona (x średnie - dominanta)/odchylenie standardowe; i współczynnik asymetrii bowleya ((Q3-Me)-(Me-Q1))/Q3-Q1 gdzie Me-mediana, Q1, Q3 - kwartyle, które obliczysz w excelu (kwartyle(zakres, numer))

Ale nie wiem, u mnie nie używają takich określeń ;P

3. w excelu takie funkcje jak person i wsp.korelacji, przyjmuje wartości gdzie -1 to silna korelacje ujemna (jedno rośnie, drugie maleje), 0 to brak korelacji i 1 to silna korelacja dodatnia

4. tego dziadostwa nie pamiętam, albo nie miałem, jedno co mogę powiedzieć, to że na pewno będziesz musiał policzyć korelacje między tymi zmiennymi...

 

cheers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za zainteresowanie, napewno się przyda, dzisiaj do niej pojade może coś razem wymyślimy :p

 

jak ktoś ma to niech podeśle linka do jakichś wykładów, czy innych pomocy naukowych z tej statystyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności